Новак
Bianco dolomite geometrica in. Во полиран мозаик поставена од мермерна мрежа

Bianco dolomite geometrica in. Во полиран мозаик поставена од мермерна мрежа

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.67

MSI на Bianco Dolomite Geometrica Polised Mosaic Polile е класичен турски мермер со модерен раб со карактеристично, мазно сиво вени. Идеално е за создавање прекрасна кујна за грб, опкружувања за туширање, wallsидови на акцент и други дизајнерски карактеристики низ домовите и комерцијални својства за употреба на светлина. Безвременската форма и бојата на овој модерен мермер мозаик го прават премногу разноврсно - дополнувајќи ги традиционалните до современите стилови на дизајн. Спарете го со bianco dolomite countertop или други мозаици од колекцијата за кохезивен изглед на стил, или користете го сам за да додадете допир на неочекувани детали и интерес за кој било простор. Плочките се преиспитани на чаршафите поддржани од 12х12 за поедноставена инсталација и координирање на лајсни, му даваат на вашиот проект професионален изглед. 10 квадратни метри, 10 парчиња по случај. Тежината на случајот е 45 lb . Одделение 1, природен мермер мозаик за употреба на подот, wallидот и countertop. 12 in. Ширина x 12 in. Должина x 10 mm дебела мозаик поставена од мрежа. Полирана мазна завршница со висока сјај и случајна варијација во тонот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Art3d дрво контакт хартија Арт беж беж контакт Позадината е водоотпорна и масло доказ, може да се примени н

Со стаклото за блокирање на белиот бран / метал / камена мешавина од мозаик wallидна плочка, лесно е да се д�

Premium quality shell mosaic tile is a handcraft wall art of natural mother of pearl (MOP) shell with mesh back, especially design for kitchen backsplashes, bathroom backsplashes, shower wal

Art3d лесна DIY кора и стап ПВЦ композитна плочка / налепница е изработена од лепило подлога на врвот со PVC ко

Зголемете го вашиот простор и направете го да заблеска со колекцијата на ехо стакло плочки Овие плочки �

Инспирирана од релаксирачката, природната и блажената аура на бањите, колекцијата Кисмет е заслепувачк

Реален ефект на плочки Зачудувачката сорта и топлината на овие плочки од кора и стапчиња ги прават прак�

Не користете под туш Дојдете во кутија од 10 панели, покријте 9,7 квадратни метри, големина : 12 "x 12"...

Кралската врска со мозаик мозаик, монтирана на MSI, има смирувачка бела мермерна позадина, акцентирана со

Инспирирана од јапонската керамика, колекцијата 360 е позната по своите мазни, кружни површини Секоја за�

Мозаикот на реката Serenity Stone Rock Rock е природен камен мермер мозаик кој се користи широко за надополнување �

Новата технологија за градење гел на Achim Magic Gel Backsplash Wall Poles од не'рѓосувачки челик мозаик дава 3Д преглед �

MSI е 12 in X 12 in Ренесансен мермер мозаик подот и wallидна плочка, лесно е да додадете прскање на современ стил

Durango Cream 2 in Ромбоидните плочки имаат нијанси на fawn and Cream Мала во големина, но голема на удар, оваа траверт�

Ако сонувавте за бел мермер за грб за вашата кујна или бања, направете ја реалност со оваа кора и стап...

Вистинската колекција е исклучително издржлив и отпорен на лизгање застаклен порцелански мозаик напра

Scroll