Новак
Заштитена марка ликовна уметност „лилјани и маргаритки бела“ платно уметност од anоан Портер

Заштитена марка ликовна уметност „лилјани и маргаритки бела“ платно уметност од anоан Портер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 239.84

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лепенка на лилјани и маргаритки. Како цветен сликар, anоан Портер претпочита да работи од свежи цвеќиња отколку од фотографии. Кога ќе започне слика, anоан замислува мало ветре нежно да ги придвижува педалите; Потоа се обидува да го фати тоа движење во нејзиниот состав. Користејќи многу слоеви на боја, намерата на anоан е да го пренесе деликатното чувство на цвеќињата, како и нивното богатство на боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Anоан Портер „Лилјани и маргаритки бели“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Fab Funky Subject : People Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено за о�

Medline's Angelstat Unisex SnapFront Scrub Jacket Меко како ветре и мазно до допир не е ни чудо што е толку популарно Очекувате

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Надградете ја вашата опрема за лов со ова монтирање на камерата Poe Ridge Pro Се одликува со каиш од 5 'и тока н�

Вода, снег, кал и остатоци се содржани и нема да избегаат или истекуваат во внатрешноста на возилото .Пан

Уметник : Пол Волшсубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано пла

избледени отпорни Нежната површина е сјајна и многу рефлексивна, давајќи му на овој круг метален wallиде�

Останете кул и удобни во овој резервоар за мускули на ребрата од Real Size Носете го како самостојно парче с�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Од 1935 година, Мултимилја е лидер на пазарот на гуми за замена и клучен снабдувач на независни дилери на г

Модата на модата на чудо нација брзо ќе стане нејзин омилен пантолона во нејзиниот плакар Изгледот на о�

Дрвото вклучува права, цврста гранка на врвот за да се прикаже украс на дрвото, и широк штанд на дрво за п

ДХА, Лутеин и витамин Е за развој на мозокот и очите Сертифициран кошер од Православната унија ОУ Д...

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка п�

Дали сте fanубител на црвените крилја во Детроит? Добијте го овој официјален дизајн на NHL на вашиот Coveroo Ов

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Направено во злато од роза од 10kt Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Рамка од дрво, бела матка, акрилна трговска марка ликов�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Времето на џемпер е исклучено на забавен почеток со времето и џемперот во боја на TRU Декларирана во ладн�

Чувајте ги малку прстите загреани на падините со овие швајцарски технологии Thinsulate наредени скијачки на

Здраво есен! Лисици, верверички, ракуни и повеќе создаваат шума на забава на овој лесен облечен фустан о�

ОЕМ Дел # ЕУР7627 Z20 Далечинскиот управувач L5 е многу лесен за поставување Работи без Wi Fi, надворешна моќно�

Симпатична, удобна и во удобен шест пакетда! Оваа пижама на момчињата поставена од Wonder Nation е направена в�

Зошто да не дневна во стил? Облеката на Лисом Дастер е шик начин да се опуштите Идеален избор за масата з�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Scroll