Новак
Трговска марка ликовна уметност „на овој начин и дека јас платно уметност од Итан Харпер

Трговска марка ликовна уметност „на овој начин и дека јас платно уметност од Итан Харпер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Уметник : Итан Харперсјубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сива и црна боја над бела позадина. Истакнати бои : Бела, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сива и црна боја над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Пинк кутија женска инспиративна нараквица нараквица цврст не'рѓосувачки челик 7,75 инчи врски за вртење �

Обичен класик за вашето момче за дете Овие комбинезони од Wonder Nation се разноврсен додаток на неговата кол�

Покажете го вашиот тимски дух со официјално лиценцираната NFL Arizona Cardinals основна прилагодлива капа / капа

Секоја ставка во облеката на оваа бебе девојчиња е направена со меко памучно ребро Потоа, додадете ги па

Начин за славење Прогресивни подароци 9,5 "Супер мек за кучиња на в Valentубените, подарокот за кучиња, држе�

Стилот на одмор добива преуредување благодарение на границите лесна кошула со предводници на копчињат�

Овој стол за акцент е многу лесен и компактен, погоден за различни места Можете да го ставите ова столче

Уметник : Филип СаинтеЛаудсибјект : Флоралстајл : Флорентинерпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено, образложено �

Запомнете кога имавте совршени тркала, додадете малку подвижност во вашиот проект за DIY со некои тркачи

HP Elite Slice USFF CORE i5 7500 T 2,7 GHz 8 GB SSD 128 GB американски клучни карактеристики и придобивки : убав, моќен, иноват�

Севоедна дестинација и за физичка и за ментална игра, Kidkraft Hangout Hideaway Clubhouse е двокатна дрвена структура со

Подготвени за следната облека за удобна облека? Инспирацијата од овие меки, трендовски џемпери од џемпе

Доживејте го најдоброто во утехата што може да се дише со џокејскиот живот ™ Breath Cotton Boxer Short Лесната ткае

Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како гр�

Дајте изјава за тоа кој сте и каде одите со машката бута за камо за машка конвој Издржлив и безбеден со п�

Нашата сандала на нарциса е елегантна и модерна Со ленти за крстосници и каиш на глуждот, овој стил ќе об

Scroll