Новак
Трговска марка ликовна уметност „Копенхаген Данска Скајлин II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Копенхаген Данска Скајлин II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Уметник : Мајкл Tompsett Subject : City Scapestyle : Modern & Modernure Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл понекогаш сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Мајкл Томпсет „Копенхаген Данска Скајлин II“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата компанија еволуираше и растеше со текот на годините, но останувајќи константно во нашата непоко�

Оваа оригинална геометриска уметност од дрво се вклопува и во рустикални декори, како и во современи пр�

Постигнете прекрасна привлечност на тротоарот со нашите faux дрво корбели Во споредба со вистинското дрв

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Издвоите со пенкало+опрема за црно бели постери за постери, смели, сигнали за привлекување очи што се из�

Чекор во забавен и чуден стил со сандалата Делила Овој дизајн на Caged Gladiator има мек кожен кожен материјал �

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуалноColor / Finish : Black Inter Change Дел Број : Изведба, NI1

Играњето не запира за спиење кога ги носите овие пет ноќи во сетот за пижами од 2ПЦ на Фреди Овој 100% Polyester

Дајте му на вашето малечко момче со гушкање со ова симпатично, кадифен ќебе Инспирирана од класичната д�

Наменето за домашни миленици кои сакаат да се караат во удобност, гнездото во форма на гнездо во стилот �

Scroll