Новак
Основи на глинд, надворешна боја Арктички памук бел, полу-сјај, галон

Основи на глинд, надворешна боја Арктички памук бел, полу-сјај, галон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Надворешната боја на Glidden®-Надворешна боја е течна боја со низок VOC која обезбедува добра лепење и скриена, добра отпорност на бледнее и обезбедува облога отпорна на мувла. Препорачано за употреба на правилно подготвени површини на отворено, како што се дрво, тула, бетон/asonидање, штуко, метал и винил обвивка.* Изберете го најдобриот сјај за вашиот проект. Станот е идеална завршница за странични wallsидови. Сатен е идеална завршница за предните врати, прозорци и ролетни. Полу-сјајот е идеална завршница за трим, шини и предни врати.* Винил обвивка и слични пластични композити не треба да бидат обоени со боја потемна од оригиналната боја. Сликањето винил обвивка или пластични композити со потемна боја може да предизвикаат да се искриват. Изборот на боја за употреба преку винил обвивка е ограничен. Надворешна течна боја. Добра покриеност на адхезија до 400 квадратни метри по галон. Отпорни на избледени. Овозможува облога отпорен на мувла. Низок VOC. Примена до 35 ° F; Брзо сушење за 30-60 минути, повторна за 2-4 часа. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Текстурираниот плетенка од ракав од овци од елементите на Eloquii е совршен нов додаток на вашата сезонска

Со широк спектар на форми и вкусови, постојат опции за кој било придружник Родителите на миленичиња сак�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување во подот на автомобилот со 4 парчиња автомобил : Дизајниран

Додадете допир на боја на надворешната страна на вашиот дом со нашата колекција на отворено Поставете г

Колекциите на Венеција на плажа се одликуваат со уметнички дела од Парихилд Париз специјализирани за т�

Дајте нов живот на вашата постелнина со овој сет на ватенка со реверзибилен памук на Vue Kokomo Овој ватенка

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа продукција Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка ликов

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој сино наутички и крајбрежен круг w

Superенскиот Jordorache Essential Super Rise Super Skinny Jean е најпродавана силуета со рејтинг со 5 везди Овој Jeanан нуди разнов

Вашето дете ќе се чувствува како убава принцеза која паѓа на алсеп во креветот Квинси Шармантна античка

Одлична спортска сандала за сите топло време Со цврста солидна надворешна плоча, нозете ќе останат вент

Иконски подигање за работа во изглед, изграден за најтешки ситуации Mak2 доаѓа со водоотпорна горна и тра�

Од салата до трчање на работи, ништо не ја победи удобноста на шорцевите за велосипеди на атлетските дел

Нуркајте во кул стил без фиксни плочи на половината на границите Тие имаат половината за влечење за да г

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметнос

Ако мора да ги носите училишните материјали наоколу, можеби ќе ги носите и во стил! Овој прекрасен случа�

Го сакам Странични испади и опрстен собрани половината додаваат зачинети детали за миди фустанот на Scoop

Романтична силуета додава смирувачки допир на светлината на приврзокот во Монтреал Прекрасно прилагод

CAPA Сертифицирано склопување на фаровите TYC 209778909 CAPA Сертифицирано склопување на фаровите се вклопуваат

Ажурирајте ја вашата гардероба со овој Graphic jogger Demon Slayer Овој џогер е направен со најлесното руно...

Scroll