Новак
Подготвен спреј за инсектицид на капетанот Jackек, подготвен спреј за инсектициди за органско градинарство

Подготвен спреј за инсектицид на капетанот Jackек, подготвен спреј за инсектициди за органско градинарство

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 117.12

Bonide 16 OZ, мртвите грешки на капетанот Jackек, подготвена за употреба, е одобрен за органско градинарство за контрола на широк спектар на наведени штетници од инсекти. Оваа контрола на штетници е одлична за употреба на бурмови, здолништа, бубачки, гасеници, кодирачки молец, цигански молец, пајаци грини, јамки, рудари за лисја, шаторни гасеници, трипс и многу повеќе. Заштитете широк спектар на растенија, вклучувајќи плоден зеленчук, култури од кол, лиснат зеленчук, туберозен зеленчук, камен овошје, бобинки од грмушки, калини и украси. Активната состојка во Dead Bug Brew е природно појава бактерии наречени Spinosad. Овој производ е погодно подготвен за употреба кога ќе пристигне. Млазницата за спреј го прави овој производ лесен за распоредување. Капетанот на Бонид, Jackек, РТУ 16oz : Контролира инсекти на овошје, зеленчук, камен овошје, агруми, грозје, бобинки и повеќе . одобрени за органско градинарство . за контрола на зеленило јадење црви и други инсекти . убива бугави, здолништа, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки, бубачки гасеници, трипс, пајаци грини и многу други . Прво откриени на напуштена дестилерија за трчање на Карибите . Подготвени за употреба шише со спреј 16oz испорачуваат над 300 апликации за спреј. Само вистинската количина за помали градини.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Оваа јакна со кошули на Jејсон Максвел е најжешкиот тренд на сезоната Карираниот принт е класичен, а јак�

Колачињата од јагода од пикник се вкусен крем опкружен на врвот до дното со две колачиња од нафора од ја�

Зачинете го вашиот декор со стилски кујнски крпи! Едноставно, колекцијата на пешкири на Daisy Kitchen вклучув�

Запрснете ги влезовите во вашиот дом или канцеларија со овој сезонски инспириран вештачки венец кој се

Уметник : Гроздобер колекции на јаболка Убедница : People Style : ModernCenury Modern Product Type : Galleryобвиткано платно Арт...

Придружувањето на торбата е променлива подлога и про transparentирна валкана пукачка торбичка што може да се

Потребна ви е помош при инсталирање на вашиот нов лифт за тоалетно седиште? Оставете го на професионале�

Оваа кошула со кратки ракави со еден џеб од Chaps е дизајнирана да ве одржува да изгледате полиран цел ден,

Знајте ги вашите растенија посебни барања за нега за најдобри резултати Контрола на штетници и болести

Погледнете го на следното ниво со оваа двојна маица на Супер Рокин и облека за панталони со џогер, поста�

Лесен, воздушен и без напор стилски, подобриот домови и градини го исечени пам панелот за панели за пом, �

Тема : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Дрво рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна уме

Одете смело со чизмите на бутот Кајсон од колекцијата на ourурни Наредена блок потпетица додава прошетка

Тема : Архитектура со квалитетна слика за да се обеси уметничкиот ид Стив Ајнсворт „Порта до Сан Хозе де

Повеќе опции во боја Дизајн на Bentwood : Во која има полирана рамка од топола дрво, оваа барста нуди благода�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Исто така, се дадени упатства и вклучуваат информации за тоа како да се пренесат дизајни на ткаенина, ос�

Стилски и разноврсен, ова парче клуб Беверли Хилс комбинира топлина, удобност и стил Мека и дишечка ткае

Лесни работи "Bind " е дизајнирано да биде екстремно лесен и ќе одговори на практично секоја површина со на

Зачудувачки и забавен графички принт ја истакнува маицата на оваа момчиња од Wonder Nation Изработена во удоб

Scroll