Новак
Luxpaper Покани за покана, 1 8, lb. бело со црна обвивка, пакет

Luxpaper Покани за покана, 1 8, lb. бело со црна обвивка, пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 111.84

Со модерен, квадратен грб и елегантен дизајн, овие коверти ќе ги комплиментираат вашите стилски покани, вкусно благодарни картички или значајни белешки. Ковертите од 60 фунти. Големина : 5 1/2 x 8 1/8 инчи. Бела со црна постава. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на измама. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се Божиќни картички, зачувајте ги датумите, благодарам картички и многу повеќе!. Овие коверти мерат 5 1/2 ”x 8 1/8” (140мм х 207мм).А8 ковертите се совршени за најави, покани за специјални настани, покани за прием на венчавки, зачувајте ги датумите, честитки, картички за празници, директна пошта, деловна кореспонденција или општа употреба. Не можете да тргнете наопаку со таков разноврсен избор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Jam Jam Paper® Star Dream Metallic Grap Purple A2 Покани за покана се карактеризираат убава и стилска светло грозје виолетов�

Ковертите за затворање на хартија за џем, доаѓаат во најразлични различни бои! Ја избра бојата што е соо�

Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвали

25” (133,35 mm x 184,15mm) Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастил

Само што се сопнавте во колекцијата на пликови што стигнува до starsвездите Стилски, квадратни и достапни,

Поставете ја шипката супер висока со овие 8 коверти на бар! Не само што тие се супер стилски, туку и супер

Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти.Квадратните кове�

Misty Rose Metallic Количина : 250 пакет Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со о

Покрај тоа, овие коверти имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно н�

Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк џет Ковертите со тежина од 80 фун

А2 Поканите коверти (4 3 / 8 x 5 3 / 4) се разноврсни коверти со мазна завршница Овој плик има стилски плоштад н�

6 x 9 Коверти со отворен крај се професионален начин за испраќање рамни, но обемни материјали како памфле�

Користете ги овие коверти за AL, вашите потреби за испраќање, како што се Божиќни картички, зачувајте ги д

Коверти за брошури за џем хартија Бургундија 9 x 12 се фантастични за формулари за испраќање, документи и �

Pargment Parchment Parchment Природни рециклирани коверти со покана A10 мерка со големина 6 x 9,5 инчи и се изработени од

Овие коверти со покана А2 мерат 4 Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидет

Рециклираната линија за генеза на хартија и плик е крајната во рециклираната хартија и пликовите Сите с

Ознаките за пликови A7 (6 16 / 16 x 6 5 / 8) се лесен начин да се даде внатрешноста на вашите коверти одредена лич�

Од бесценети фотографии до уметнички каталози, вашите вредни предмети и важна пошта ќе бидат добро зашт

Пластични пликови со буква од хартија за хартија со затворање на брендот Velcro и 3 дупки со дупки се со гол�

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Ако барате совршени коверти, ковертите на поканите A10 (6 x 9 1 / 2) се совршен избор и неверојатна вредност Кл

Scroll