Новак
Ултра внатрешна боја и буквар во боја во еден, галон

Ултра внатрешна боја и буквар во боја во еден, галон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Colorplace® Ultra Paint & Primer е врвен квалитетен производ кој нуди одлична покриеност и скриен и е многу издржлив и чист. Paint & Primer во една карактеристика овозможува ултра во боја да се применува директно на повеќето претходно насликани или неоткриени суви wallидови, гипс, asonидање и не-крваво дрво без употреба на посебен буквар. (Одредени површини може да бараат подготовка и повеќе од еден слој на боја.) Достапни во рамни, сатен и полу-сјајни шеини. Користете на правилно подготвени внатрешни wallsидови, трим и тавани на претходно насликани или голи сув wallид, гипс, asonидање, дрво и подготвен метал. Може да се нанесе со четка, ролери или распрскувач на воздухот. Се суши на допир за 1 час, повторно се повлече по 2 часа. Еден галон ќе покрие околу 400 квадратни метри чисти раце и алатки со топла вода со сапуница. Веднаш избришете ги истурите и распрскувачите со влажна крпа. Ултра внатрешна боја и буквар за внатрешни работи во еден, 1 галон низок VOC, низок мирис, боја базирана на вода со одлична скривка. Лесно за допир. Лесно чистење. Ограничена гаранција за живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Создадете добредојден дом по прифатлива цена со подобра домови и градини за внатрешна боја и буквар...

Внатрешноста на Glidden® Еден палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на палтото*,

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Создадете зачудувачки уметнички дела исто како вистински про со помош на оваа боја 14 "x 20 " по комплет за �

Килц Комплетна боја на палто и буквар, ентериер / надворешност, сатен, Колорадо Зора, 1 галон е низок VOC, ни

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Подот палто е 100% акрилна емајл од подот Дизајниран да промовира безбедност при одење за да спречи потен�

Внатрешноста на Glidden® Еден палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на палтото*,

Килц Комплетна боја на палто и буквар, ентериер / надворешност, полусјај, пруски сина боја, 1 галон е низо�

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Внатрешноста на Glidden® Еден палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на палтото*,

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Повторете го "v " со целосно натоварен валјак за секои 2 стапки од 2 ft Не тенка ако користите ролери или чет

Scroll