Новак
Трговска марка ликовна уметност „Манчестер Англија Скај Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Манчестер Англија Скај Портрет II“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 768.00

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Повеќето барани може да се пофалат со универзално ласкаво, средно издигнување се вклопуваат со совршен�

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало...

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Монограм за монограм на злато скрипта на IDG има 100 проценти полиестерско лице Полиестерски памук од 50 пр�

Дали има нешто повеќе рокенрол од кожа? Станете инстант Rockstar, облечен во кожен фустан од ракав Фенер од е

Ставете го најдоброто стапало напред во ревитализиран класичен изглед во Skechers d'lites свеж чевли за почет�

Flex Mesh за цел ден удобност Лизгањето на карактеристиката на легендата Ло го прави и исклучено носењето л�

Подобрено вклопувањемалку подолг пораст и потесна нога за чистачка, удобна перформанси за вклопување 98

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини Оваа подготвена за виси,

USB кабли : 3,5 стапки Компатибилни уреди : Работи со прилагодливи уреди за брзо полнење (AFC) компатибилни...

Модата никогаш не се чувствуваше толку добро Пространа, опуштена вклопување ве одржува удобно и стилск�

Здраво сонце! Овие ветровити шорцеви од средниот пораст од фармерките на Софија се додаток без грижа на

Уметник : Вив Ајснер Предмет : Сезонал Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платн�

Уметник : Fab Funky Subject : Animals Tyle : Наутички прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено

Уметник : Мишел КембелСубјект : Animals Tyle : Електрикпродукт Тип : Галеријаобвиткано платно Арттис Подготве�

Scroll