Новак
Јога директна ролери за сина пена

Јога директна ролери за сина пена

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 335.68

Направено од цврста пена од затворена ќелија, овој ролери за пена од 36 инчи помага да се развие основната стабилност за дополнителна јачина и рамнотежа. Насочувајќи ги тесните мускулни групи со пулсирачка техника, овие ролери се исто така одлични за ослободување на миофасција, за да се оживеат болка или ограничени нерви. Држејќи ја својата тркалезна форма, оваа нелична површина спречува лизгање по потреба за точни движења. Основна алатка за какво било тренингот или закрепнувањето! Цврста, густа, затворена клеточна пена; помага да се развие основната стабилност, зајакнување и рамнотежа; може да се користи и за ослободување на миофасција.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Обично се користи за самостојно ослободување на миофасција (SMR), ролерот за пена со висока густина може д

Лесно прикачете се на стандардните ролери за тркалезна пена, дозволувајќи им на корисниците да ја подоб

Длабоко, терапевтско олеснување на мускулите, стапчето за масажа од не'рѓосувачки челик ви дава смирува

Нашата премиум алатка за масажа на длабоко ткиво е изградена за контролиран целосен опсег на движење, о�

• Стабилизирајте ги основните мускули, спречете ја повредата, рехабилитацијата и подобрувањето на рам�

TRoller на Trigger Point е специјално дизајниран да ги ублажи малите мускулни болки и болки што не можат лесно да �

Започнете каде и да сте : бидете активни со ролери за половина пена каде и да сакате; Користете за да ги и�

Преносен дрвен прирачник 9 тркала Заби за масажа на телото за масажа на телото Beigespecification : Name Massage Rollermateria

• Имајте корист од секој од професионални спортисти, тренери до луѓе на сите нивоа на фитнес.Подобар жи�

Scroll