Новак
Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 01' платно уметност

Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 01' платно уметност

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 383.84

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : бела, сива, тен, розова, зелена, жолта некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање.Уметник : Мариета Коен Уметност и дизајн Субјект : Флоралстајл : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на цвеќиња на бела позадина. После падот на комунизмот во Бугарија моето семејство и јас се преселив во Израел, каде што дипломирав како дипломирав Диплома за уметност во текстилниот дизајн. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Wonder Nation Boys Packable Puffer Vest е совршен пад преку раната пролетна облека за вашето момче Тие можат да носат со м�

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој сино наутички и крајбрежен круг w

Мила и смела! Нашите без граници Јуниори со висок низок фустан е совршен топол временски фустан што го б�

Иконски подигање за работа во изглед, изграден за најтешки ситуации Mak2 доаѓа со водоотпорна горна и тра�

Донесете добри вибрации на нејзината рутина за спиење во оваа чудо нација со краток сет со 2 парчиња...

Не можете да одлучите дали да биде зомби или пират? Бидете и двајцата со овој костум за Ноќта на вештерки

Додадете допир на боја на надворешната страна на вашиот дом со нашата колекција на отворено...

Ако мора да ги носите училишните материјали наоколу, можеби ќе ги носите и во стил! Овој прекрасен случа�

Од салата до трчање на работи, ништо не ја победи удобноста на шорцевите за велосипеди на атлетските дел

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметнос

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка п�

Одлична спортска сандала за сите топло време Со цврста солидна надворешна плоча, нозете ќе останат вент

Носете еден уред додека ги одржувате вашите лични и работни животи одвоени со овој двоен телефон со кар�

Чувајте топло додека го прикажувате вашиот тимски дух со оваа шамија на логото на NHL засекогаш...

Уметник : Sheena Pike Art and Illustrations Ubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подготве�

За боја, не можеме да гарантираме дека бојата што ја гледате на вашиот екран е како точна боја на произво

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици Елас

✔✔✔ Овој вентил за одвод на вентилот на средниот ред е идеален избор за контрола на исклучување во ваш�

Елаборирајте го вашиот личен стил додека ја прикажувате вашата духовна страна со овој симпатичен привр

Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстур�

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика за книги за боење на фразата "Groovy

Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и в

Мама секогаш ќе се одмори лесно во нашите моменти за ovingубовни моменти до градник за спиење Едноставнио�

Scroll