Новак
Landauенски женски преовладувани модерни прилагодени вклопени збирки избледени џебови отпорни на загревање, стил 3035

Landauенски женски преовладувани модерни прилагодени вклопени збирки избледени џебови отпорни на загревање,

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 333.92

Сакајте ги вашите слоеви кога ќе ја додадете оваа удобна јакна за загревање со загревање со моден изглед „Скршен во“. Сите бои имаат антички сребрени прилепувања, деколте на екипажот и детали за плетење на ребра на манжетните. Складирањето не е проблем благодарение на уникатните џебови со двослојни. Зашиениот појас со детали за шиење на мулти-игли завршува во предната и задната принцеза на шевовите за удобно вклопување, додека двојно введениот грб ви го дава движењето и слободата што ви треба во вашата работа. 53% памук/44% полиестер/3% спандекс. Модерно прилагодено вклопување : прилагодено да ја ласкате вашата форма без да го ограничите движењето . Класично и удобно работно носење : Комфорт е името на играта во оваа модерна деколте за деколте на екипажот Landau Scrub јакна за жени со двојно введен грб и модерни антички сребрени прилепувања. Средна должина : 28 1/4 ". Преостанато мека удобност : Овој материјал е преиспитан за дополнително меко удобно чувство што дише во текот на денот. 2-насочен Стенд Спандкс додава дополнителна флексибилност. Лесна нега и живописни бои траат подолго. 53% памук/ 44% поли / 3% спандекс. Лесна грижа : Оваа јакна за чистење е лесна за грижа! Машинско миење со слични бои, не бели, не се сува суво на ниско и ладно железо доколку е потребно . Максимална функционалност и складирање : 4 џебови со нашите Единствени двојни слоевити врвни џебови . Landau - Направено подобро : Ние сме експерти во индустријата со над 50 години искуство, обезбедувајќи висококвалитетна и трајна медицинска облека на која им се верува генерации на здравствени работници.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Засилете го вашиот стил во овој Scrubstar Women's VNeck Scrubs Деколте за женско душо е надополнето со заоблени џебни

Стилот што го сакате ги исполнува карактеристиките и флексибилноста што ви треба во оваа привлечна тун�

Дајте си малку дополнителна топлина со Medline Comfortease ™ Unisex затоплување јакна, WHCIH ќе координира каков било

Останете удобни во текот на денот во овој стилски, без напор, високо издржлив врв на чистење...

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Удобно и функцион

Постигнете без напор стил и удобност во овој потсмев на врвот на обвивката Seatdle Seaming Seaming и предните и зад

Нашиот карго Pant со природен раст ја карактеризира нашата механичка ткаенина за истегнување за целоднев

Премиум колекцијата за истегнување на патеката од Scrubstar има умерено стилизирање на ногата на одблесоко�

Останете топло и стилски со оваа предвремена предна јакна по избор на смели отпечатоци Направено од 100% �

Додадете поени за стил на вашата гардероба во овој активна инспириран Scrubstar простор обоен плетенка Совр

Одлично за групите Чудата е специјално креирана со цел да се задоволат потребите на групата...

Medline Comfortease Ladies Elastic Pants Pants Pants, паметна инвестиција која е екстра издржлива и изгледа одлично надвор од а�

Унисексната јакна на „Унисекс“ е редизајнирана со удобност и алатка во умот, што го прави совршен дода�

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност...

Засилете го вашиот униформен стил во овој Scrubstar Women and Man's Drawstring Pant Pant Дизајнот на Scrubs вклучува четири џеб�

Платката од памук од 65% од 35% од ткаенината Comforteaseâ има длабоки, богати бои и стои до индустриско перење О�

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Удобно и функцион

Почувствувајте ја моќта на овој дизајн на печатење на Wonder Wonder инспириран од аниме Застанувајќи за висти

Wonderwink Pro е „дизајниран да работи“ Со својата леснотија на грижа, можете да ги измиете, да носите и да оди

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност...

Одликувајќи се со ултрапотпис на контраст на контраст, овој врвен врв на висина нуди деколте за кросове�

Нашиот карго Pant со природен раст ја карактеризира нашата механичка ткаенина за истегнување за целоднев

Овие панталони за чистење Scrubstar ги проверуваат сите правилни кутии за модерен, функционален и одржлив и�

Омилениот ovingубовен мечка, Вини Пох, се врати заедно со неговите пријатели Пиглет ееоре и Тигер на „Пчел

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и медицински униформи со универзална привлечност Удобн�

Scroll