Новак
Hankook Winter W 245 45R18XL Tire 100V Fits: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Hankook Winter W 245 45R18XL Tire 100V Fits: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Дизајнирано специјално за услови за зимски пат . модерни по шемата на стапалото на поларната мечка, одличната функција за зафаќање на зимата I*Cept Evo ги максимизира снегот, влажните и сувите перформанси. Употребата на напредно ново соединение на силика, 3Д Керф и асиметрично моделирање нуди зголемени перформанси на зимските гуми погодни за луксузни премиум и спортски седани. Оваа зима W310 е зимска патничка гума. Инсталација на гуми од 12 долари по гума. Кликнете овде за повеќе информации. Гаранција за облека : N/A (само оштетена/дефект). Тип на гума : Патник-. Страничен allид : Црн страничен allид. Speed ​​Rating : V. Load Index : 100 Fits : 2009-14 Nissan Maxima SV2015-16 Hyundai Genesis 3.82017-19 Mercedes-Benz E300 4 Matic2016-18 Nissan Maxima SV2004-08 Nissan Maxima SL2006 Pontiac Solstice Base2010-16 BMW 535i Base2008-09 Pontiac G8 GT2017-20 Genesis G80 3.82006 Lexus LS430 Base2020-23 Nissan Maxima SV2014-16 BMW 535i x Drive Base2017-20 BMW 530i x Drive Base2014-16 BMW 528i x Drive Base2015-16 Audi A6 Quattro TDI Progressiv2013-16 Lincoln MKZ Hybrid2020-21 Mercedes-Benz E350 4 Matic2014 Kia ​​Cadenza Base2017-18 Lincoln MKZ Premiere Hybrid2012 BMW 535i x Drive Base2012 BMW 528i x Drive Base2012-17 Hyundai Azera Base2017-23 BMW 540i XDRIVE BASEAND-Додадете го вашето возило на нашиот вклопување.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Accelera PHI R 235 / 45 R18 98 Y XLOVERVIEWGET ULTRAHIGHPERFORMANCE (UHP) Задоволство од возењето и влечење на сите сезони со Triple Design на Ac

Достапно попуст! Добијте до 110 УСД на избраниот континентален Tire Soffer што важи до 31 август 2023 година на / п

Лео Лав Спорт 3 235 / 45 R18 98 Y XLOVERVIEWTHE LEAO LION SPORT 3 е ултрависока перформанси во сите сезони гуми што е дизајнира

Htr Z5 е максимална летна гума за перформанси што комбинира привлечно приемник на улицата со супериорно с�

Туркајте го патот и патувајте во удобност во кое било време од годината со Dextero Touring DTR1 Идеално е за возил

Avid Ascend GT од Yokohama е гума од сите сезони што е дизајнирана за употреба на државни удари, седани, CUV, SUV, минив�

Potenza RE97 AS е Гранд турнеја низ целата сезона на Bridgestone, дизајнирана за возачи на луксузни спортски удари, и

Обезбедување на спортско ракување со сите сезони и тивко, удобно возење, оваа гума е оригинална опрема н

Наменето за употреба во потоплите месеци на возила за перформанси, инво е гума со ултрависоки перформан

Bridgestone Blizzak LM25 RFT 245 / 45 R18 96 Voverview Со својата изборна шема на зимска шара, специјализираната формулација на

Ултрависоките перформанси Pirelli P Zero PZ4 Sport гуми имаат специјално соединение на силика и јаглеродна црна б

Scroll