Новак
Трговска марка ликовна уметност „Персефонија“ платно уметност од Марк Аланте, бел мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „Персефонија“ платно уметност од Марк Аланте, бел мат, рамка за бреза

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Марк Аланттесјубјект : Сликарство Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Персефон“ платно уметност од Марк Аланте, бел мат, рамка од бреза : Уметник : Марк Аланте. Тема : Сликарство. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има силуета на жена под чадор со шарен акварел дожд што паѓа околу неа. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

16x16 Canvas Wallидна уметност со наслов "String Orbit VI " Чувствуваме дека wallидната уметност е најважниот аспект на и

Уметник : Лора МаршалСубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано платн

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Cујорк“ платно уме

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

000 слики годишно Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платнот

ПРОДАВНИЦИ ОБРАЗОВАНИЕ И КАНЦЕЛА АРТ КАНВИ ПЕНТИ 'САИ ВИТРУВИЈАН ЧОВЕК 3 EH2821' Научник Сина, Вајтсаи Вит

Современото уметничко дело беше произведено за време на периодот што се протега приближно од 1860 тите до

Има толку многу убави работи што можете да ги видите во ова уметничко дело што понекогаш не можеме да ги

Меги П Чанг Слонови Крем, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Runway Avenue Animals Wall Art Canvas Prints 'Златен слон рустикален' рустикален 'и диви животни злато, бело злато слон руст�

Оваа извонредна наутичка и крајбрежна платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија...

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „среќа“ платно уметн

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

20x16 Canvas Wallидна уметност со наслов "Студија за животни од фарма i " Чувствуваме дека wallидната уметност е на

Scroll