Новак
Трговска марка ликовна уметност „Serenity in teacup“ платно уметност од Janeејн Хинчлиф

Трговска марка ликовна уметност „Serenity in teacup“ платно уметност од Janeејн Хинчлиф

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Janeејн ХинчлифСубјект : Флоралстајл : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има птици кои седат на десната страна на темниот пејзаж.Jејн Хинчлиф, е самостојна уметничка уметност кој престојува во Прекрасен Јоркшир Далес, Велика Британија со нејзиниот сопруг и двете момчиња. Нејзината работа е главно во мешани медиуми или акрилик и е претставена во галерии. Janeејн ја покажува својата работа редовно преку локалните групни поставки и отворените студио. За Janeејн, ставањето четка за бои на платно е чин на loveубов во комбинација со длабока духовна свест и доверба во интуицијата. Постои подготвеност да ризикуваме ранливост и желбата да останете отворени за нови можности, затоа учењето на длабоки вистини за себе и за светот со секој мозочен удар. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Птици кои седат на десната страна на темниот пејзаж.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Оваа сезона да биде весела, па зошто да не го искористат максимумот со ова празник време женски плус див�

Полначот за батерии на батеријата Бади е најпаметниот полнач за мали бразди наоколу Знае дека вашата ба

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Ако барате начин да им дадете на вашите деца повеќе простор во квартовите за спиење, разгледајте го близ

Всушност, тоа е ракета наука! Забавна графичка мета од garanimals има долги ракави и класичен екипаж Сигурно �

Донесете модерен пламен во вашата соба за дом или колеџ со овој стилски килим со најновите палети на бои

Беркли 4963 S очила за сонце за риболов нудат 100процентна заштита од УВА и УВБ Овие УВА очила за сонце може �

Сосема спин достоен и симпатичен додатоковие тексас и здолништа со двојки од garanimals доаѓаат во удобен тр

Совршена мешавина на обични и облечени, овие лажни кожа со три ленти од мелроза Авенија се дизајнирани з

Навлегувајте во Dreamland или дневно на денот, опкружена во тотална удобност во оваа миди ноќница од тајните

Овој црн циркониумски прстен со жлеб (и) на мелница е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хип

Овој прстен е изработен во роза над среброто на Стерлинг Роуз Стерлинг сребро создаде прстен за ангажма

Производите за туширање за зачувување на Нијагара се многу ефикасни и достапни Сите тушеви за зачувува�

Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите н

Комплет LATLE LASS 2 PC со Ruffles, Pom Pom Trim, металик кожен појас, еластичен половината Малиот лас нуди симпатични и

Footjoy Men's Weathersof Golf Golf 2 пакет, д р, лево, бело ексклузивно влакна ™ материјалот обезбедува најнапредна ком�

Време е да се оддалечите од секојдневните цврсти материи и да додадете малку боја и шема во вашата гарде

Копче во пријатна, кул стил од Georgeорџ Оваа фланелна кошула е класичен додаток на вашата гардероба со мек

Худи и џемпер се соединуваат на слаткото и удобно врвот на оваа сезона од Тера и Скај Лизгајте го и ужива

Прославете ја сезоната на празници со „Едноставно Дејзи“ Луд за карирана перница на отворено! Оваа пер

За салата, рано утринското цртичка или секојдневно носењеоваа маица за изведба на мажите од Расел има а�

Можеби изгледа како ножеви од една до друга џеб кога е затворена, но отворете ја и всушност и со мултифун

Ние секогаш сакаме кога удобноста е во тренд, како што е случајот со стрии на стрии Каравеј од Бела Вита �

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Scroll