Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Bacche blu e fiori di vetro' Canvas Art by Danka Weitzen

Трговска марка ликовна уметност 'Bacche blu e fiori di vetro' Canvas Art by Danka Weitzen

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Уметник : Данка Вајтсенсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња и бобинки во чајник и лименка конзерва во прозорецот. Истакнати бои : бела, црна, сива, зелена, тен родена во Лоѓ, Полска, семејството се преселило во Торино, Италија кога Данка беше дете и живееше во Палацо Риле ди Торино. Таа присуствуваше на Институтот за уметност во Академија Албертина во Торино, и ја имаше својата прва уметничка изложба откако заврши средно училиште во галеријата Арс Плауда во Торино во 1969 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цвеќиња и бобинки во чајник и лименка во прозорецот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подгответе се да се движите како нечиј бизнис во овие големи и високи екстремни движења атлетски фармер

Стил : фарма, земја Боја : црвена Уникатен метален wallиден декор со метал од алуминиумска оценка...

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашата wallидна уметност е внимателно завиткана со слој на завиткување на смалување што ја штити површин�

Деним комбинезони се преименуваат со модерна широка нога . да, ве молам! Такво кул преземање на овој клас

Момчињата ќе бидат подготвени за базенот или плажата во оваа целата ајкула печатена багажникот за плив�

PAW патрола до спасување! Вашето малечко ќе ги сака овие сини и црвени влечки во Алинија, во кои се прикажа

Засилете ја вашата игра со худи со овој пуловер на логото на ordордаче гроздобер Контрастни панели за тек

Стилот на влечење е сè ваш со тера широка еластична лента за половината Уништени детали; Истегнување тк�

Серија за перформанси на Wrangler Men Редовно вклопување Jeanан / б> Серијалот за изведба на машката Wrangler Rugual Fit J

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Уметник : ВендраЛинсубјект : Пејзажапестит : Модерни и современи производи Тип : Галеријаобвиткано плат�

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Транспортен стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

Не е случајно што уметничките режисери, уредниците на книги и списанијата низ целиот свет користат фото

Мора да има кошула за момчиња од детското место Овој удобен Хенли е одење за надворешна игра или внатре �

Ова огледало на Тајлер Дилон е впечатливо парче во кое има едноставна висока, правоаголна рамка...

Уметник : enена Гутриесјубјект : Пејзажапестит : Природно модерен производ Тип : Галеријаобвиткано платн�

Таа е подготвена за празници на сонцето со оваа удобна и забавна облека од 2 парчиња Американа, поставен�

Прикажете ја гордоста на тимот додека го прикажувате тој прекрасен стил Inенската вклопување ве одржува

Уметник : Филип СаинтеЛаудсубјект : Пејзажапестит : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија обвиткано

Прави фармерки со нозе со темно индиго миење сребрени фармерки копродукции жени суки средно издигнувањ

Опис на брендот : Стандард е водечко производство на целосна линија на производи поврзани со управување

Scroll