Новак
Трговска марка ликовна уметност „Мисти утро“ платно уметност од effеф Тифт

Трговска марка ликовна уметност „Мисти утро“ платно уметност од effеф Тифт

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Уметник : effеф Tift Subject : Пејзаж-апелатива : Природна модерна Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има река што тече низ центарот на пејзажот. Повеќе од една деценија, уметникот за животински свет, effеф Тифт, се посвети на својата страст прикажувајќи ја природната убавина на прекрасниот Пацифик северозапад преку неговите слики. Роден во државата Вашингтон, effеф ја црпи својата инспирација од околината, истражувајќи и проучувајќи го дивиот свет домороден во неговиот дом. Effефс немилосрдна посветеност да ја фати убавината на природата на платно во комбинација со неговиот огромен талент, му донесе извонреден успех и признание. Неговите дела се претставени во некои од најпрестижните изложби за уметност во диви животни во САД и Канада, а тој е горд добитник на наградата Најдоброто шоу на славниот шоу за диви животни на Пацифик Рим и Наградата за избор на народите на спортското шоу Милвоки . Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Effеф Тифт „Мисти утро“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Добијте предност на тексас Овие слаби фармерки од без граници нудат потресено детали за тој стил на жив�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини трговска марка ликовна уметност „�

Донесете длабочина и тежина во вашата спална соба со современиот кревет Лусијана Креветот на Лусијана �

Ништо не ја победува удобноста на Вранглер Само фармерките на Wrangler ја карактеризираат нашата уникатна �

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

"Додадете боја и удобност на кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски цв

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Менхетен 560672 Брз Етернет канцелариски прекинувач (5 порт) Овој прекинувач за канцелариски прекинувачи н

Чекор во шик стил со балетскиот стан од Brinley Co Овој чевли има класичен стил на зашилен пети со разоткриен

Единствените делови што ги препорачува компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур.Motorcraft и �

Запознајте нè каде што Атлетик се среќава со модерно со овој долг ракав од девојки од Рибок Оваа кошула �

Без разлика дали планирате убава семејна фотографија за Велигден или само подготвена да ги донесете ле�

Подготвени да ги мешате и да одговараат на нејзините омилени гардероба? Овој три пакувања панталони од g

Приказна за играчки 9 игри 8 сет на игри, приказна за играчки на Дизни / Пиксар 3 Деца на возраст од 4+ 2+ игра

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дел

Индивидуално завиткани слатки третмани што го олеснуваат зачувувањето на вашиот замрзнувач Во споредб

Добијте автентичен гроздобер изглед помалку Овие корбели и загради се рачно насликани и потресени, за в

Со елегантна силуета и кул деколте за лажички, врвот на резервоарот за граници не оди далеку во вашата г�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Прекрасен додаток на кој било дом или канцеларија, овој модерен круг wallиден часовник е направен на 100% цв

Повлекувањето / исклучувањето на ланецот им претставува на клиентите гроздобер допир и чувство Сенката

Забавувајте се на сонцето додека се грижите за вашата кожа со еднаков ултра широк спреј за сончање на со

Доверба на Weaver Leather LLC за да ви донесе производи со висок квалитет секој пат Weaver Leather LLC 357900BK 7 'Cow Black Rope Halter

Scroll