Новак
Трговска марка ликовна уметност „п.н.е. со loveубов“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Трговска марка ликовна уметност „п.н.е. со loveубов“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има блиску од роза од слонова коска со насликани лисја од фуксија и мониста вода. Истакнати бои : Бела, розова, тен, црвена, вино Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Затворање на роза од слонова коска со насликани лисја од фуксија и мониста вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Поставете го вашиот дом за домашно работење безвременско традиционално трескање со E by Design Big Bad Bad Claid Doorm

Земете ја удобноста на друго ниво кога ги носите нашите супер меки цврсти чорапи со ниско сечење за дами

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Кутија во форма на Мини во Франкфорд во која се наоѓа бебето ајкула на Никелодеон Секоја кутија е исполн

Мара од лесна улица е современ чизми за средно вратило што ви нуди трендовски чизми за фустани на потпет

DEN 1088.00

Провиди миленичињата е пријатна подлога за вашето домашно милениче да се одмори, да се дружи и да спие...

Оваа прекрасна апстрактна уметност на платно се печати со употреба на највисок квалитет на мастило отп�

Проверете го ова три пакувања за вашето мало девојче! Удобно и удобно, оваа bralette поставена од розова ети�

Убав додаток на вашата колекција, градниот градник на тајните богатства обезбедува женски изглед со де�

Ажурирајте ја вашата гардероба со топло време со елементите на елоквиите, предниот фустан со резервоар�

000 слики годишно Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџин

Додадете допир на модерен декор во вашиот дом или канцеларија со овој шармантен сив пластеник...

Ажурирајте ја гардеробата на вашето дете со овие боксери со цврсто печатени боксери со цврсто нација! В�

Овие меки и удобни памучни мини екипаж чорапи нудат разноврсност да се носат во текот на целата година с

Цврст кабел од не'рѓосувачки челик од 4мм Нежните заоблени врвови за удобност 25мм алуминиумски диск шар�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски тр

Однесувајте се кон сите со вкусен вкус на оваа свежа слатка пченка на пајажина Додека слатката пченка о�

Овој монограм од MWW Design Studio создава лична фокусна точка Thumbrintz Chevron Monogram reg, Fuchsia : Убава уметност од MWW Design St

Класичен и удобен пар за вашите обувки Кажете здраво на време и пријатните оригинални чизми со велур на

7брзинскиот надворешен центар Shimano овозможува широк спектар на возењеод слободно време до патувања на д

Сет вклучуваат : 1 покритие : 68x90 "1 Стандарден срам : 20x26 " 2 Декоративни перници : 12x16 " / 16x16 " Постави : 1 покри�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Imagio Baby Midtown Island 3во1 фиксна креветче има класичен стил и скала за да му овозможи да се вклопи во хармоничн�

Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и в

Фаќањето на вашата граница на лосос, пастрмка и челик понекогаш значи префрлување на нешто ново што раб�

Додадете софистицираност во вашиот ансамбл со овие станови за затегнување на пети од Мелроус Аве, кои и�

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото слик�

Оваа волна со раб е уметност за подот Шарената апстрактна шема е изјава за стил за вашиот дом...

Уметник : Рон Паркерсубјект : Animalsивотни стилови : Природна модерна Производ Тип : Галеријаобвиткано пла�

Scroll