Новак
Трговска марка ликовна уметност „Хаос Флорал III“ платно уметност од Регина Мур

Трговска марка ликовна уметност „Хаос Флорал III“ платно уметност од Регина Мур

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Уметник : Регина Мур Предмет : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има црвено-жолти цвеќиња над лесна позадина. Истакнати бои : бела, црвена, розова, кафеава, тен, жолта, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени и жолти цвеќиња над лесна позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Покажете ја гордоста на вашата екипа во вашата градина или околу куќата со овој НФЛ лиценциран Атланта �

Официјално лиценцираната безбедносна мечка на Бебе Фанатик е изработена од мека четкана кадиф со свиле

Наменето за удобност, издржливост и леснотија на облекување, Училишните предни панталони за момчиња од

Во потрага по симпатичен пар станови што нема да ве насочат погрешно? Потоа, проверете го овој пат и изва

Во 1910 година Johnон Бултбе и неговиот син Вилфред Мејсон Брукс поднесоа два патенти поврзани со подобрува

Специјални прилики повикуваат на рафиниран допир Да започнеме на десното стапало со костум одвоен палт

Слаби фармерки со темно индиго плакнење сребрени фармерки копродукции суки средно издигнување слаби ф�

Willе бидете подготвени да ја погодите водата со патентираниот дизајн без затегнување и едноставна механ

Подготвени за вашиот следен трофејски улов со најновата опрема за риболов? Завршете го вашиот арсенал с

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Облечете го вашиот изглед со овој приврзок од 14 килограми злато природен аметист Овој Purple Ametthyst Erc ѓерда�

Примери : Westie, Corgi, Schnauzer XLargeТежина : 2040 фунти 2) Откако ќе ја имате точната големина, едноставно пополнете �

Оваа исклучителна уметност на платно на фармата куќа носи убавина во вашиот дом и канцеларија...

Подобрите домови и градини Андерс измиени пластери за рециклирана смола од морнарицата е убава и издрж�

На денот на вашата свадба, запечатете ги заветите со овој убав бенд за венчавки Изработено во злато од р�

Оваа женска бомбардерска јакна од Sequintion Sequins е модерна и шик, помагајќи ви да го покажете вашиот уникате�

Оваа перница е исполнета со рециклиран полиестер микрофибер Thummprintz Caribbean Cove IV затворен перница : Прекрас

Третмани за колачиња со лиценцирање со кучиња во НФЛ Дали вашето куче заслужува посебна награда? Не сте

Модените Делукс Дормати имаат живописен шарен дизајн на површината на полиестер Образено на рециклира�

Овој комплет за пижама „Блис пријатна памук“ е двопарчен сет направен од удобно и луксузен памук...

Аце за игра во вашиот стил, тенискиот скерт на Рибок е привлечен додаток на вашата колекција на тренинго

Дизајнирано да се прошири со растечки стомак и изработен во супермек тексас, кажете му здраво на страни�

PETS First ја доби својата репутација во обезбедувањето на секој сопственик на миленичиња со премиум лиценц

Scroll