Новак
Континентална проконтакт T 255 40R V гума

Континентална проконтакт T 255 40R V гума

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Continental Procontact TX е луксузна целата сезонска турнеја гума дизајнирана за високи перформанси во комбинација со тивко, удобно возење, одлична километража и моќни можности за сопирање. Procontact TX е дизајниран за употреба на патнички возила како што се пуч, седани, CUV и SUV. Поддржано од гаранција за живот ограничен на производителот од 55.000 милји. Изградено со најсовремено соединение на силика што го намалува отпорот на тркалање за подобра километража на гас. Мултидирективниот дизајн на шарите го подобрува зафат за подобра влечење. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците на патот за тивко, удобно возење. Fits : 2016 Audi A6 Quattro TDI Technik 2014 Audi A6 Quattro TDI Prestige 2018 Audi Q3 Quattro Premium Plus 2012-13 Audi A6 Quattro Prestige 2015 Audi A6 Quattro TDI Progressiv 2014-16 Volkswagen Tiguan R-Line 2011-13 Volkswagen Tiguan SEL 2015 Audi Q3 Quattro Technik 2017-18 Audi A6 Quattro Technik 2017 INFINITI Q60 Premium 2018-19 Volvo S90 T5 Momentum 2015-16 Audi A7 Quattro TDI Progressiv 2018 Volkswagen Tiguan Limited Base 2014 Audi A7 Quattro TDI Prestige 2017 Volvo S90 T5 Inscription 2010 Volkswagen Tiguan Wolfsburg Edition 2013 -16 BMW M5 BASE 2017 Audi A7 Quattro Technik 2018-20 Infiniti Q60 Luxe 2006-07 Audi A8 Quattro L 2012-14 Audi A6 Premium Plus 2008-13 Mercedes-Benz S63 AMG Base 2014-19-19 BMW M6 Gran Coupe Base и повеќе- Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Штрајкувајте страв во срцата на сите трик или третирачи кои се осмелуваат да тропаат на вашата врата со

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Никој нема да може да се сомнева во вашата лојалност на Минесота Викингс кога ќе ја видат оваа мини гита�

Гроздобер алкохол, е вешто изработено модерно и современо уметничко дело од вистински уметници Со сеоп�

Сад за сервирање на дрво од манго е совршен начин да ги сервирате најневеројатните салати или да ги серв

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Опуштете се на ноќта со овие премногу слаби влечки и соодветна чинија на Chenille! Деталите за привлечност д

Кога не е во употреба, чувајте безбедно во мала кутија или поделена корпа Enjoyе уживате да создадете посе�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Пар на Викторија К, модерен цврст ткаени текстура дизајниран материјал со златна тока низ предниот дел �

Scroll