Новак
Сигнали за ликовна уметност на трговска марка „Сигнали на пролетта“ од Вилхелм Гобел

Сигнали за ликовна уметност на трговска марка „Сигнали на пролетта“ од Вилхелм Гобел

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Уметник : Вилхелм Гобелсубјект : животни Стил : Природна модерна Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сино-седиште што седи во центарот на сивата сцена. Роден во 1960 година во Brу Бранзвик, Newу Jerseyерси, Вилхелм. Гобел е национален познат уметник за диви животни. Дипломирал на колеџ Итака во Итака Newујорк, Гобел доби диплома по биологија. Тој направи животна студија за анатомија на птици и направи патувања на терен низ Канада, САД и Западни Инди за да го проучуваат дивиот свет. Неговите слики се прикажани во многу публикации, вклучително и живот на отворено, Национален животински свет, Birdchers Digest, спортски класици и списание за животински свет за да именуваме неколку. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилхелм Гобел „Сигнали на пролетта“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Вашиот нов, омилен градник Smart & Sexy Women Signature Lace Lace Lyled TShirt Bra е мазен, градник без шоу Меките чаши ве одржува

Ventura M30 HCW е фантастична алатка за надополнување на вашиот велосипедизам! Одликувајќи се со безжичен пре�

Совршено за држење накит, бонбони, картички за подароци, мали свеќи, парфеми или играчки Елегантната ку�

Фатете ги пријателите и семејството за волшебно време! Официјално лиценциран Хари Потер, Делукс со долг

Издлабете го сопственото наследство со легендарниот столар Jeanан Оваа работна облека Jeanан е опремена со

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, ова подготвено уметничк

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Добијте ја опрема што ви е потребна за вашата следна игра на теренот и додадете малку талент во вашата ф�

Raybestos RLine Rotors, OE замена на сопирачките ротори, 96381 R совпаѓање OE Fit, форма и функција обезбедуваат високо ни

Одржувајќи го кул со џогерите на Гаранималс Без напорно удобно со стил со денови, овие панталони за влеч

Scroll