Новак
Кошарка на Демон Демон Демон Демон во Лоренс elоел Меморијал Колисеум - Блејквеј Панорамас НЦАА колеџ Печати со избрана рамка и единечна мат

Кошарка на Демон Демон Демон Демон во Лоренс elоел Меморијал Колисеум - Блејквеј Панорамас НЦАА колеџ Печати

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2719.20

Универзитет Вејк Форест - Кошарка - Блејквеј Панорама врамени печати. За оваа слика : Оваа панорама на универзитетот Вејк Форест - Меморијал за ветерани на Лоренс elоел, Колисеум, фотографиран од Кристофер jевре, се одликува со кошаркарскиот тим на Вејк Форест Демонс, играјќи го Универзитетот АЦЦ Ривал Дјук. Од отворањето во 1989 година, ѓаконите имаат освоено над 81 процент од нивните игри на ова место. Објектот се наоѓа на 14.665 фанови и е дом на студентскиот дел на Демоните на „Бурен Скримин“, познат и како Tie-Dye Nation, што е прикажано на левата страна на панорамата. Објектот е именуван по Лоренс elоел, роден во Винстон-Салем го додели конгресниот медал на честа. Основана во 1834 година, Универзитетот Вејк Форест е приватен универзитет со запишување на над 4.300 студенти. . . · Изберете рамка со единечен мат. Завршена големина = 42 инчи ширина x 15,5 инчи висока .. . · Неверојатна фотографија со висока резолуција, отпечатена на p H неутрална тешка уметност со мастило отпорни на УВ .. . · Печатењето е монтирано и поддржано со јадро на пена за да се елиминира брановидноста и искривувањето, а потоа и професионално врамен со единечен мат во примарната боја на тимот и црна рамка од 1 1/8 “со калено стакло.. · Големо додавање за домот , Канцеларија, пештера на вентилатори или соба за домови .. · Официјално лиценцирана панорама. Направено.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Дагл некоја тимска гордост од вратот со нашиот лента за токи Вашите тимски бои ќе бидат изложени, благод

Хокеј на колеџот Бостон Блејквеј Панорама Рамка за печатење За оваа слика : оваа панорама, преземена од

Ова е официјално лиценциран решетка за фудбалски палто NCAA Решетка за фудбалски палто на Универзитетот �

Дагл некоја тимска гордост од вратот со нашиот лента за токи Вашите тимски бои ќе бидат изложени, благод

Фудбал на Универзитетот Маршал 50 дворна линија Блејквеј Панорама Рамка за печатење...

Двострајниот држач за значка што може да се повлече го одликува вашиот тим од предната и назад Во клипот

Beе биде јасно дека сте fanубител на тоа кога ги спортувате овие декорации за лице, безводно лице! Тие се ле

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици...

Покажете го вашиот тимски дух со овој магнет за урагани во Мајами Се одликува со официјални бои и лого г�

Дагл некоја тимска гордост од вратот со нашиот лента за токи Вашите тимски бои ќе бидат изложени, благод

Овој Lanyard од Winford Terriers од Wincraft е идеална ставка што треба да ја додадете во вашата колекција, без разлика �

Мултиупотреба декорациите се држат до повеќе површини и се отстранливи и еднократно Овие ултра декорац

Дагл некоја тимска гордост од вратот со нашиот лента за токи Вашите тимски бои ќе бидат изложени, благод

Покажете го вашиот тимски дух каде и да одите кога ќе го имате овој возбудлив Wincraft 5.5 ”X 7,75” Fan Pack MultiUse Fan D

Се сеќавате на „Добрите денови“? Овие се „старите добри денови“ и нозете ќе ви се заблагодарат десет п

Дагл некоја тимска гордост од вратот со нашиот лента за токи Вашите тимски бои ќе бидат изложени, благод

Поддржете го вашиот омилен тим и нозете, како и со еден пар на NCAA на Донегал Беј, официјално лиценциран QTR

Направете го вашиот фрижидер фанзона со официјално лиценцирана 3 D магнет за лого Создадени од повеќе сл

Испратете ги нозете на одмор со пар нејасни чорапи Овие нејасни чорапи се толку удобни и ги одржуваат но

Scroll