Новак
Играта што одговара на претседателите - Образовна -

Играта што одговара на претседателите - Образовна -

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Оваа активност што мора да се појави е претседателски додаток на која било колекција на игри за учење. Забавен начин за тестирање и заострување на мемориските вештини, студентите исто така ќе научат забавни факти за претседателите на нас кога ја играат оваа активност за ангажирање. Вклучува две карти за секој претседател. Секоја картичка прикажува поинаков факт. Кардсток. (88 парчиња по единица) картички 3 "x 4 " Поле 4 3/4 "x 8 1/2 " x 3 1/2 ". © OTC вклучува 88 по нарачка. Претседателски додаток на игри за учење, Оваа игра за појавување ги учи децата за нас претседателите . Материјал : Картсток . (88 компјутери. 1/2 ".

Главните карактеристики

Избор на клиент

Играта за картички за умот е генијална, зависност и смешно забавна игра која стана омилена игра во ноќта

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи; Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав

Северен Таритаун крие незгодна тајна : Нејзината популација е надмината од немирни духови! Добра работа

Игри на Ридли! Барате игра што е тотално уникатна, диво забавна и вреска личност?!?! Не гледај понатаму! На

Како правиш игра за големиот град Галвестон? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние го заглавивме целиот

Дали ќе бидете први што ќе ја изградите вашата пирамида? Или ќе се обидете да ја добиете таа картичка со �

Во оваа срамота игра за цртање, предметот е да се обидете да ги натерате другите играчи да претпостават �

Картичка Hasbro Tiles, 2 играчи Hasbro Tiles картичка Препорачана возраст : 515 години и повеќе Препорачана возраст : 5

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

Помогнете му на Марио да се искачи на кулата и да ја спаси Полин од магаре Конг! Во ова обичајно магаре Ко

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

Во iousубопитната игра на Georgeорџ Дискавери Бич од чудо Форж играчи го пребаруваат морскиот брег за скриен

Играта со картички Marvel SpiderMan, лудите осум и Go Fish ќе направат забавен, интерактивен подарок за вашето мале

Нашиот плејмамат на Straywood Forest Arena ќе ги направи вашите битки на Mage Wars повеќе преносни и возбудливи! Напра�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

Висок сјаен изглед и чувство Добра големина цврсти картички што го олеснуваат држењето Шарени илустрац

Играчите посвојуваат кученца додека се снаоѓаат околу таблата Вуф! Вуф! Играта на мало дете вклучува ла�

Can of Worms Game Can of Worms Game : Наменета за 2 или повеќе играчи Игра за разговорни партии Сет на картички за гласањ�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

Како правиш игра за големиот град Редлендс? Иако е невозможно да се вклучи сè, ги заглавивме сите црвени�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав�

На возраст од 8 и повеќе години; 26 играчи; Тематски околу вашиот град! Возбудлива и едукативна игра; Забав

DEN 895.84

Оваа едноставна и исклучително возбудлива игра за стратегија за препознавање на модели ќе ве надмине и

Geakks Wild Theat Raider Seather Strategy Strategy Board Game За деца и возрасни! Длабоко во срцето на џунглата, откриен е последнио�

Експанзионот Пак бара доверба во мене, јас сум суперхеројска јадро игра Го извадивте ѓубрето, а вашиот г

Scroll