Новак
Nitto NT Tire 225 50R17

Nitto NT Tire 225 50R17

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Цената не вклучува услуги за гуми, такси за отстранување гуми или какви било применливи државни даноци на животната средина. Актуелната гума може да варира од прикажаната слика. NT450 е радијално ниво на влез во многу изработена перформанси дизајниран за сите сезонски перформанси. Nitto NT450 Tire 225 50 R17 обезбедува одлични перформанси и на влажни и снежни услови на патот. Неговиот еднонасочен дизајн на шара работи исклучително добро во влажното време со евакуација на вода преку наклонети жлебови и странични парчиња, што го прави идеална гума за влажна влечење. Исто така, добро вози низ патиштата исполнети со снег што го прави одлична гума за влечење на снег. Се одликува со двојно централно ребро што обезбедува зголемена стабилност на права, за време на сопирањето и забрзувањето. Гумата NT450 за сите сезони е идеална за ентузијасти кои бараат перформанси, стабилност и достапност. Nitto NT450 Tire 225 50 R17 : Дизајнирана радијална радијална изведба. Дизајн на еднонасочна шара. Наклонети жлебови и странични парчиња. не може да ги испорача нито гумите во Орегон и Вашингтон заради државните ограничувања. Инсталација на гуми од 12 долари по гума. Кликнете овде за повеќе информации. Гаранција за облека : N/A (само оштетена/дефект). Тип на гума : Изведба на патници. Страничен allид : Црн страничен allид. Оценка на брзината : V. Индекс на оптоварување : 94. Превод на оценка за брзина : 149 км на час. Превод на индекс на оптоварување : 1477 фунти.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Повеќе од еден век, Јокохама е светски лидер во развојот на извонредни дизајни и технологија на гуми, да�

Најчесто се користат на купови, седани, CUV и минибани, цела сезона од Firestone е гума за сите сезони што нуди �

225 / 50 R17 94 W BRS TURANZA ER33 225 / 50 R17 94 W Bridgestone TURANZA ER33 Fits : 201012 Ford Fusion Hybrid 201415 Honda Accord Hybrid Touring 201316 Ford Fusion Energi Titanium 201821 Ho

Good Trip GR66 235 / 50 ZR17 100 W автопат за автопат за патнички автомобили има двојна патека, агресивен дизајн на шар

Fullrun F7000 225 / 50 ZR17 98 W XLOVERVIEWTHE FULLRUN F7000 е одлична, прифатлива целата сезонска гума што дава целогодишна извед�

Crosswind HP010 е перформанси во целата сезона гума за седани, удари и компактни возила Се одликува со гаранциј

Doral SDLA е прифатлива гума за сите сезони што се фокусира на обезбедување на влечење, ракување и зафат што �

Ултра високи перформанси, но разумни цени на гуми Ултра високи перформанси, дизајнирани за највозбудли�

Идеално за употреба на компактни автомобили, седани и минивани во ладни временски услови, зафатот 20 од А

DEN 1181.76

Аплусот A607 215 / 50 R17 95 W гума е гума за патнички автомобили со високи перформанси со високи перформанси...

5i Limited 2005 Chrysler Pt Cruiser Cruiser Cruiser и повеќеДодадете го вашето возило за нашето вложување на нашето вложување �

Thunderer Mach V 205 / 50 R17 98 W XLOVERVIEWTHE THUNDERER MACH V е гума за ултрависоки перформанси (UHP) што е дизајнирана да испорача

Fullrun F7000 225 / 50 ZR17 98 W XLOVERVIEWTHE FULLRUN F7000 е одлична, прифатлива целата сезонска гума што дава целогодишна извед�

Scroll