Новак
Менструалниот чаша за моделот DivaCup- пакет

Менструалниот чаша за моделот DivaCup- пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

N/A Diva Cup е еднократно, менструална чаша во форма на bellвонче што се носи внатрешно и се наоѓа на ниско ниво во вагиналниот канал, собира наместо да го апсорбира вашиот менструален проток. Менструалните чаши постојат уште од 1930 -тите кога жените бараа алтернатива на изборот на времето. Сепак, нејзиниот пробив во индустријата за женска хигиена е многу понови. Многу жени се чувствуваат непријатно за промена на рутината на менструалната нега. Годините на справување со знаменитостите и мирисите на тампони и влошки за еднократна употреба предизвикуваат позната реакција : „ick!“. Diva Cup им дава моќ на жените да се поврзат со нивните тела и менструалните циклуси како никогаш порано. Совршено за сите активности (на воздух, земја или море), неговата лесна грижа и употреба прават подобро период на период. Носете го Diva Cup до 12 часа без протекување или загриженост.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Додадете го стилското парче акцент што е подобар домови и градини Зелен кактус 20инчи од 20инчен перница �

Super Z е производ изграден специјално за издржливост, перформанси и полесно ракување Неговиот дизајн на д

Толку кул! Овие панталони за престолнини „Marvel Venom“ за мажи се совршен пар за лежерен ден или ноќ на рела�

Создадете лежерна околина во домашната канцеларија или дневна соба со овој стол за акцент на акцент на �

Ова подготвено за обесено, измерено врамено уметничко дело има форма на речен линија на профилот на нос�

Огио Newут II S носачки куќиште (ранец) за 17 "Apple i Pad тетратка, црна, балистички најлон, поли, поли, поли памучн

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани Не е случајно што уметничките режисери, уредниците �

Оваа прекрасна виолетова и сина акварел цвеќиња Јас платно уметноста се печати со употреба на највисок

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Повикајте го вашиот декор на отворено со трендовски дизајни од Е по дизајн! Колекцијата на целите, тиква

Основи кои имаат потреба од засилување? Помејан од кога било, оваа велурска поштеда худи од без граници �

Не'рѓосувачки челик Заменливи и реверзибилни нараквици Голем дијаметар од 2,5 инчи Голем 7,75 инчен обем 1

Време на жени и Tru Through Mase Boot Внатре во патент за лесно и удобно вклопување Совршен стил за секоја пригода

Колекција на принцот Питер Флорална череп Краток ракав Графички маица Оваа удобна колекција на принцот

Scroll