Новак
6,5x6. Коверти за метални покани, malachite ardardream, по пакет

6,5x6. Коверти за метални покани, malachite ardardream, по пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 127.84

Jam Paper® Stardream Malachite Green Metallic Square Поканите за покана ќе направат убава презентација за вашите покани и благодарни картички! Зачудувачки во сино-зелена боја, тие имаат треперлива метална завршница и уникатна квадратна форма. Тие се погодни за употреба во многу прилики, вклучувајќи свадби, родендени, празници, дипломирања и тушеви за невести. Можете исто така да ги додадете овие коверти во вашата канцелариска колекција дома, каде што убаво ќе се вклопат! Секој плик, кој мери 6 1/2 "x 6 1/2 ", е изработен од силна, квалитетна хартија од 32lb и е изграден со директно гума за гума што цврсто запечатува. Овој пакет содржи 50 коверти. Големина : 6,5in x 6,5in Боја : ardвездички малахит зелена метална количина : 50 ardвездени метални малахитни зелени коверти. Големина : квадрат (6,5 x 6,5 инчи). Количина : 50 коверти по пакет. Мода од висококвалитетна хартија од 32 фунти со метална завршница и затворање на гума за џвакање. Совршен за лична пошта, деловни пошта, честитки, најави и многу повеќе!.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Ако барате совршени коверти, ковертите на поканите A10 (6 x 9 1 / 2) се совршен избор и неверојатна вредност...

Поставете ја шипката супер висока со овие 8 коверти на бар! Не само што тие се супер стилски, туку и супер

Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк џет Тие исто така можат да собер

А8 Покани коверти (5 1 / 2 x 8 1 / 8) во сребрена металик се сјајна, светла сребрена боја Овие коверти имаат елег

Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се г�

Од бесценети фотографии до уметнички каталози, вашите вредни предмети и важна пошта ќе бидат добро зашт

Дали барате висококвалитетен плик за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така �

Овие коверти со покана А2 мерат 4 Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидет

Ковертите со тежина од 80 lb се одличен избор затоа што тие се издржливи и ќе го заштитат се што ги користи�

Misty Rose Metallic Количина : 250 пакет Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со о

Полноќно црно Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовн

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Рециклираната линија за генеза на хартија и плик е крајната во рециклираната хартија и пликовите Сите с

Само што се сопнавте во колекцијата на пликови што стигнува до starsвездите Стилски, квадратни и достапни,

Ковертите за затворање на хартија за џем, доаѓаат во најразлични различни бои! Ја избра бојата што е соо�

Лесниот Tyvek Mailer е влага, пункција и отпорна на RIP Каменот за заптивки обезбедува силно, едноставно затвор

Prailе џем хартија Chartham Color Transupter Vellum Povers & Paper се направени од природна хартија од велум, која е направена о�

Scroll