Новак
Благата салса на Курт, Оз

Благата салса на Курт, Оз

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.00

Локалното население кое стои зад блага салса на светски познатиот Курт. Се започна во Фредерик, Висконсин, во 1994 година, кога Курт и Бети Холистер го усовршија својот солен спој на домати, кромид и пиперки и почнаа да го продаваат на пазарите на локалните земјоделци под името на Салса на Курт „Специјален рецепт“. Подоцна скоро еден милион тегли, Салса на Курт сè уште се прави на ист начин како што е направено секогаш : со рака во мали серии користејќи мешавини на потписи на Курт на билки и зачини. Денес, секоја тегла сè уште ја носи трговската марка црна на етикетата за бела "Специјална рецепт ". И зад таа етикета се наоѓаат некои од најсвежите, најмногу вкусни и наградувани салса што ќе ги најдете насекаде. Од Tangy Mid to Hot Buckling Hot, Curt's има салса што сигурно ќе одговара на вашето зачино непце. Значи, ако сакате свежи состојки, и искоренувајќи се за "Мало момче " на полицата, земете тегла или две. Еден чип е сè што е потребно за да се открие што е толку посебно за блага салса на Курт. Благата салса на Курт : Ниско калории. Низок холестерол. Малку маснотии. Ниска заситена маст.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тексас Ренџерс Сребрени starsвезди Да се ​​носи сребрена starвезда значеше да се биде најдобриот, најсигур

Пекол на црвената благ партиски натопи има благ вкус што ќе ја зачини вашата храна Тоа е вкусен третман �

Купете салса ла Викторија Дебела 'n Culky Salsa Salsas Hot, национална онлајн самопослуга за автентична мексиканс�

Хердез Ранчера Салса е одлична салса направена со свеж кромид, пире домати, зачини, оцет и уникатна меша�

Натопете во задебелен, богат вкус и бесконечни можности со блага топлинска салса салса касера Вклучува

Salејк и Амос Цреша Салса е благо зачинета со карактеристичен пресврт на вкус на цреша што е сигурно да го

Одрекување на овие изјави не се оценети од ФДА Овие производи не се наменети да дијагностицираат, лекув�

Ghost Pepper Salsa Hotno Butiveration, оваа салса е премногу топла и надврвна вкусна Сакајќи да создадете екстремна топл�

Сос од сирење на Натура е состојка што може да се користи во скоро секој рецепт Има густа текстура што го

La Victoria® Suprema® Salsa носи вкусен, модерен мексикански вкус на секое јадење Ароматичните чили на Санта Фе, ја�

Дебелата и бујна средна салса на Дру користи органски зеленчук за свежо и малку искуство со топла вкус...

Претворете ја кујната во кантина со натопување што нема да го скрши чипот со граничен медиум Салса Ужив�

Scroll