Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Вива Мексико Пирамида од Кантона Пуебла х' платно уметност од Филип Хугонард

Трговска марка ликовна уметност 'Вива Мексико Пирамида од Кантона Пуебла х' платно уметност од Филип Хугонард

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 9847.36

Уметник : Филип Hugonnardsubject : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрво од левата страна на пустинскиот пејзаж. Истакнати бои : Бела, тен, сива, кафеава, црна Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дрво од левата страна на пустинскиот пејзаж.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Погоди ги улиците со доверба во овој тренер за чевли што има слабиот вклопување со доволно простор за дв

Ажурирање на сончевиот ден! Опуштениот резервоар за замав од „Wonder Nation“ додава отпуштена вибрација на н

Овој рингинспириран прстен ќе направи одличен додаток за еден ден на плажа Станува збор за сребрен прст

Одликувајќи се со сметка во форма на ковчег за максимална акција за стрелање и страничен блиц со минима�

Класичен стил го направи слатко во чудо нација бебе и деца со кратки ракави за деца со деца Освежена во ш

Со експертиза на реномираниот канадски производител на виски Дру Мејвил, богатата и ретката резерва е е

Работете, играјте и соочете се со денот удобно со потпис од Levi Strauss & Co ™ Women'sенски модерни слаби фармерки

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Трчајте со доверба Овие шорцеви со атлетски дела имаат вградена лагер за удобност и покриеност...

Сет за кошула и нозе со две парчиња; Само јака со штанд со јака и стојат на контраст на внатрешната јака; 6

Ove Бескрајна Тампа TA2343400, 61 5 / 8 до 62 13 / 16 in W x 72 in H агол без рамка за шарка врата за туширање во црна боја Ove De

Потпис од Леви Строс и Ко современи карго шорцеви обезбедува модерен стајлинг на карго и перформанси из

Суштински дел од која било облека, чевлите се најдобриот пријател на девојчето со причина Можете да тан�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Кошница за одводнување, корпа за одвод од зеленчук од зеленчук, пластична корпа за перење, корпа за скла�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Попрска на боја, секси и пресечен и го имате вашиот нов омилен костим за капење Едно парче костим за капе

Обграден со пробиотици за здраво варење, оваа поголема кибли има омега масни киселини од масло од лосос

Постигнете прекрасна привлечност на тротоарот со нашата опашка од дрво рафтер Во споредба со вистинско

Контрола на контролата на раката и топката на зглобовите за контрола на спојката Контрола на раката и з�

Неисправен градник на Вафл Бран е спортски градник што е реимагиран! Овој градник има вградена полица с�

Супер херој наспроти супернегативните авантури Добијте возбудлив пресврт со овој Imagine Xt DC Super Friends The Joker

Време е да распоредите пар панталони за кул удобност и стил Овие падобрански панталони од без граници и�

Впечаток за врвен квалитет на giclee на архива со висока резолуција од Каролис Јанулиспрофесионално враме

Камионот со танкер со Adventure Force Big Rig ја проширува креативноста на вашето дете Комплетирајте со целосна к�

Scroll