Новак
Стрелка за млади стаклени стакло, 28

Стрелка за млади стаклени стакло, 28

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 165.28

Стрелките за млади се дизајнирани за часови на забавна пукачка пена, сено или екселсиорски цели за да ги подобрат целите и точноста. Тие се одликуваат со вратило од стаклена стакло и две претходно инсталирани, ловци во стилот на ловци за постојан удар. Фиксна точка на полето на хромирано-врвови помага во подобрување на точноста. Флуоресцентни комбе и ноки го олеснуваат следењето на стрелите од 28 "додека се зголемуваат низ воздухот. Секое парче е специјално дизајнирано за употреба со соединенија или повторливи лакови со максимална тежина на цртање од 45 фунти. Овие лесни за употреба црни/ Белите стрели го прават забавно децата да ги научат основите на стрелаштвото додека ги подобруваат своите вештини. Тие се направени да се вклопат во младински колк или назад, прицврстувачи во стилот на цевки што ги прави лесни за носење. Стрелките за млади нудат трајна, точна конструкција во дизајн кој е лесно за да се користат и држат помали раце. Chartreuse и бело. Црна/бела стрела со фиксна точка, хромирана точка на теренот и флуоресцентен нок. Наменето за младинска пена, сено или екселсиорски цели. За употреба со соединенија или повторливи лакови со максимална тежина на цртање од 45 фунти. Флуоресцентни комбе и нок помагаат да се лоцираат грешните стрели. Направено да се вклопи во компанијата Ален, младински колк или стрелачки стилови на цевката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Бидете сигурни дека не ја промашите таа совршена снимка со стрелките на карбон со камуфлажа на Real Tree...

Стрелка на стрела со лесен за читање на бирање што чита од 0,001 "до .240 " Овозможува стрелките на алуминиумо

Оваа вратило со висока содржина на јаглерод има вистинско спирално флитеж го подобрува летот...

Овие јаглеродни стрели се дизајнирани со прецизност што ви е потребна за да ја задржите довербата во то�

7882444011111 WR HEA7236 дизајниран специјално за Crossbows на Wicked Ridge, 20инчните јаглеродни стрели се флатетираат малку

Се одликува со истата технологија за паметни јаглерод како и серијата Pro и XT со Realtree Xtra Camo Finish и Gold Tip Crest Т

Scroll