Новак
Parvez Taj Scrowping Rope Canvas Wallидна уметност

Parvez Taj Scrowping Rope Canvas Wallидна уметност

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Оваа wallидна уметност на платното со јаже е издржлив уметнички принт на висококвалитетно платно. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Parvez Taj Scrowping Rope Canvas Wallидна уметност : Трајно уметничко печатење на висококвалитетно платно. Професионално се протегаше рака. Пристигнува подготвени да висат. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Земете го тоа платно

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4 Ние произведув�

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Подготвени да се претставиме без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова подготвено, уметн�

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, трговска марка ликовна �

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Scroll