Новак
Safavieh blanche in. H цврста керамичка тиква ламба, сет од 2

Safavieh blanche in. H цврста керамичка тиква ламба, сет од 2

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Благодатна и искривена, ламбата „Бланш тиква“ е сигурна дека ќе осветли секоја просторија со елеганција и стил. Нејзиното класично тело блеска во застаклена керамика е нагласено со сребрена завршена врата и акрилна база и е на врвот со цврста сенка на памук тапан. Ова е одличен додаток на вашиот дом без разлика дали е во земја или зафатен град. Современиот дизајн додава шик изглед на вашиот дом. Издржлива рамка за долготрајна долговечност. Лесно за чистење и одржување. Потребно е малото собрание. Боја : морнарица. Боја во сенка : Оф-бела. Димензии на артикалот : 17 in. W x 17 in. D X 32 in. H. Изработена со керамика. Материјал за сенка : 100% памук. Висина на сенка : 11 in. H. Сенка Долна димензии : 17 in. L x 17 in. W. Сенка Топ димензии : 14 in. W x 14 in. L. Традиционален стил на харфа. Харп Боја : Сребрена. Висина на харфа : 8 in. H. Боја на кабелот : светло сива. Должина на кабелот : 60 во . Димензии на телото на ламбата : 10 in. W x 10 in. D x 18 in. H. Долна основна димензија : 6 in. W x 6 in. D X 1 in. H. Dendant Dimension : 60 во . Сертификација на ламби : ул. Тип на основна сијалица : E26. Механизам за прекинувач : Ротари прекинувач. Вклучен вид на сијалица : CFL. Макс Wattage : 13 W. Лумен : 830. Количина на светилки : 2. Додатоци во фотографијата (ите) во стилот на живот не се вклучени. Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, бојата на некои артикли може да се разликува малку . Пред да исчистите каква било сенка или тела за ламби, исклучете го изворот на енергија. Избришете со мека, сува крпа. Избегнувајте употреба на хемикалии и средства за чистење на домаќинствата, бидејќи тие можат да ја оштетат финишот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка п�

Уметник : Викторија Боргесјубјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галеријаобвиткано п

Со овие обетки од starвездени обетки, сигурно ќе се истакнете во пенлива убавина на природни дијаманти на

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Оваа оригинална јакна од кошула од платно Дикис нуди заштита од времето, додека продолжувате со вашите �

Canopy Prochef Comfort Kitchen Mat е суперудобна, ергономски дизајнирана кујна, која е факс кожа на површината и антиза�

Ова кратко се карактеризира со цврста градба и супериорна изведба исто како и Бен Хоган...

Има толку многу причини да ги сакате папучи на Muk Luks Gloria, од најразлични модерни обрасци и бои до симпати�

Ова трендови Интернационал Симпсонови : Дрво Куќа на хорор постер на bartидот на Барт е дизајниран со вис�

Toyo Observe G3Ice е зимска гума за седани, CUV, SUV и лесни камиони и е овластен од Three Peak Mountain Дизајн на зимски шари..

Подобрите домови и градини со прозорци на Пајсли додаваат допир на паначе во која било просторија во ва�

Совршен џемпер за започнување на сезоната на есен Овој пат и Tru отворен предниот кабел плетен кардиган е

Детали за производот Стилска туника со деколте на Хенли V и удира во должина на колкот, деталите за копче

Овој елек за машко руно е совршено прилагодена за кул денови на паѓање кога маицата не е доволно топла и

Заштедете уште повеќе со нашиот сет од 4 компатибилни касети со ласерски тонер Овој сет вклучува 4 331 9797 ц

Scroll