Новак
Somertile 10 11,5 Викторија Супер тој сјајно црно порцелански мозаик подот и wallидна плочка

Somertile 10 11,5 Викторија Супер тој сјајно црно порцелански мозаик подот и wallидна плочка

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 431.84

Трансформирајте го вашиот простор во почит на ретро дизајн со Sumertile Metro Super Hex Glossy Black 10 in. Овој минималистички порцелански мозаик е отпорен на мраз и во согласност со АДА, што го прави одличен избор за модерна инсталација или историско реновирање. Сите керамички / порцелански и природни камени плочки во координативната серија може да се произведат во различни периоди што може да предизвика варијација во бојата многу (боја) и калибар (големина) што е автентично на плочката. Целосно отпорен на мраз за апликации во затворен или отворен простор; Користете латекс-модифициран Thinset за прифатлива јачина на врската. Застакната мазна завршница со висок сјај и униформа изглед во тон., 10 парчиња по случај; Тежината на случајот е 20,94 фунти . Само станбена употреба. Непропустливиот тротоарите има апсорпција на вода помала од 0,5% за внатрешна и надворешна употреба и е отпорен на мраз. Somertile 10 "x 11,5" Викторија Супер Хекс Сјајно црна порцеланска мозаик под и wallидна плочка (10 плочки/ 8,17 кв. Оценката II е погоден за сите внатрешни wallsидови и сообраќајот на лесните нозе, како што се просториите за прав. Должина x 6 mm дебела мозаик монтиран од мрежа. одделение 1, порцеланска плочка од прв квалитет за употреба на подот и wallидот. Ширина x 11,5 in. Секоја ставка од линијата во рамките на нарачката ќе биде избрана од единечна боја (боја) и калибар (големина), но повеќе нарачки може да резултираат во примање на повеќе многу бои и/или калибери; Ве молиме, осигурете се дека целата плочка за проект е добиена во рамките на 1 ред. Поголема од 0,50 се препорачува за стандардни станбени апликации и е маргинално отпорна на лизгање, затворен употреба. Како модерна, зголемена девијација на класичниот шестоаголен мозаик, оваа свежа опција е враќање на традиционалниот ретро дизајн со современо чувство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Истакнати бои : бела, светло сина, сива, сина светска у�

Костумите за истегнување на информациите за производот се дизајнирани да го направат долг ден пријатно

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Сијалицата на островот Дахлија Менхетен произведува неонски црвени цути со жолти центри кои привлекув�

Подготвени да се претставиме со презентација на безмилосно во различни големини, ова подготвено уметни

Постигнете нови височини и облечете ги овие нови клоци овие патики на Lug од без граници се обичен, забав�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Одликувајќи се со Supersoft поставата, табаните за меморија од пена и нашата иновативна технологија за прил�

Парохиската нација за мажи OPN88458 G Патика е опрема за целодневно носење Овие патики се состојат од затвор

Спијте и дневна во перница блаженство со овие женски панталони од пижами од тајни богатства...

Останувајќи верен на своето име на повеќе начини од еден, овој резервоар за кросовер ве носи во теретана

Hanes Girls` VNotch Mirtstail со долги ракави екипаж маица K249 МодаТШиици Без ознака значи и иритирачка ознака . Содрж

Големина : Моделот е 5’10 ”и носи големина M fit : лабава и опуштена Грижа : Машината за перење Големина : Мод

Бесплатното склопување го прави пријатно симпатично повторно со овој џемпер на вратот со кукавички, ко�

Да се ​​има функционална гардероба е од суштинско значење за модерната жена, која мора да носи различн�

Дали имате цел за која сонувате? Овој цитат на кора и стап wallид ќе биде постојан потсетник за да продолжи

Потсетете се на прекрасната природа околу вас со овој прекрасен ѓердан со шарм на змеј Стилиран од Стер�

„За нас е повеќе од хартија“ и за милиони одржливи шумски работници низ Америка, вклучително и земјоде�

Пенка+менувач со повеќебојни ролери за ролери за скејт Проверете ја целата колекција на Gear Pen+за повеќе �

Овошје на градниот градник за удобност (9292) Доживејте екстремна удобност во овој градник на памук...

Без разлика дали сте во движење или се релаксирате, овие стилски влечење на плетените шорцеви за џогер с

Има нешто во врска со измиената џемпер на границите што само ќе го сакате! Тоа е супер меко, со опуштено, �

Scroll