Новак
Agility Auto Parts HVAC Geater Core for Mini специфични модели се вклопуваат Изберете: Mini Cooper Roadster, 2007- Mini Cooper

Agility Auto Parts HVAC Geater Core for Mini специфични модели се вклопуваат Изберете: Mini Cooper Roadster,

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1369.28

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи. Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски грејни јадра, дизајнирани и произведени од делови за супериорен квалитет, кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на OE. Опфаќајќи над 94% од сите апликации за возила во Северна Америка, секое јадро на грејач на агилност се тестира во реалниот модул за грејач на возилото HVAC за да се обезбеди лесна инсталација и соодветна функција. Агилност го нуди секој стил на грејач во светот дизајниран. Агилност нуди целосна линија на автомобилски грејачи кои опфаќаат 94% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси и отпорност на корозија со помош на подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија на перка и цевки и стандардизација на дизајнот за максимална достапност.; Agility нуди овластени грејачи кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на OE и сите се проверуваат во модулот HVAC Geater на вистинското возило и се, на тој начин, подготвени да бидат инсталирани веднаш надвор од кутијата за „вклопување во капка“.; Грејачите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Изградба - Алуминиум. Основен материјал - алуминиум. Основни димензии - 7.1875 x 6.875 x 1,25 (инчи). Вклучен комплет. Наменето за правилно вклопување, лесна инсталација . одговара на Изберете : 2013 Mini Cooper Roadster 2007-2016 Mini Cooper и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи...

Специфит на производи : Директно фитквантност : Продадена индивидуално Димензии на Димензии : 5,5 x 8,25 x 1 in.

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи Agility

Грејачот јадра ја пренесуваат топлината од системот за ладење на моторот во внатрешноста на возилото...

Специфит на производи : Директно Fit Quantity : Продадено индивидуално Димензии на донациите : 11.12 x 7.19 x 1,69 in...

Грејачот јадра ја пренесуваат топлината од системот за ладење на моторот во внатрешноста на возилото...

Aluminum Heater Core HVAC Heater Core Fits Select : 19872000 DODGE DAKOTA 19982000 DODGE DURANGO 19821995 CHRYSLER LEBARON 19811989 DODGE ARIES 19811989 PLYMOUTH RELIANT 19891995 PLYMOUTH AC

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity : Sold individually Replaces DPI Number : 80016 Replaces OE Number : 8 D1819030 BInterchange Part Number : 98233, 8 D1819030 BWarranty : 1year Repl

Специфично на производот : Директно Fit Quantity : Продадено индивидуално Димензии : 8,25 x 7,5 x 1 in Основна големи�

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи...

Јадрото на грејачот Валео е уред за греење што се наоѓа во внатрешноста на HVAC на возилото Топлината се р�

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи Agility

Грејачот јадра ја пренесуваат топлината од системот за ладење на моторот во внатрешноста на возилото...

Грејачот јадра ја пренесуваат топлината од системот за ладење на моторот во внатрешноста на возилото К�

Грејачот јадра ја пренесуваат топлината од системот за ладење на моторот во внатрешноста на возилото К�

Соодветната топлина може да се достави само до вашето возило од добро дизајнирани јадра на грејачи...

Scroll