Новак
Трговска марка ликовна уметност „Акварел птици I Sq 'Canvas Art by Shirley Novak

Трговска марка ликовна уметност „Акварел птици I Sq 'Canvas Art by Shirley Novak

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.00

Уметник : Ширли Новаксубјект : Animals Tyle : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две птици со акварел. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ширли Новак „Акварел птици I Sq 'Canvas Art.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Природниот врв, е вешто направено рустикално уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна кафеава

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Оваа прекрасна виолетова и сина акварел цвеќиња Јас платно уметноста се печати со употреба на највисок

Додадете го стилското парче акцент што е подобар домови и градини Зелен кактус 20инчи од 20инчен перница �

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење...

Уметник : Али Крисибјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платно ум

Направено со употреба на меки синтетички предива за неверојатна удобност под нозете За употреба на теп�

Вашата малечка апсолутно ќе го сака овој чудесен сет на пижами Овој официјално лиценциран сет со пижами

ДолфинСлејк, атлетски инспириран и конструиран за да ве задржи исправено на лизгави површини Овие флип�

Почитувајте ја жената што ја обожавате со овој пенлив прстен за ангажман на дијаманти Изработено во 10к �

Спортски се среќава со вишок со овој џогер, пантолона од WESC Направено од ткаен памук со опуштено вклопув

Преземете го денот со модерни и функционални и функционални шорцеви за искачување на бесплатното собра

Земете го од самата Софија : „Обидувањето нови стилови може да направи да се чувствувате поубаво отколк

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Ова подготвено за обесено, измерено врамено уметничко дело има форма на речен линија на профилот на нос�

WVE HVAC Blower Motor Resastor изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство...

Боја : Браун Дизајнот на кружниот лак ги штити новороденчињата и малите деца од остри рабови, а овој кафе

Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн ОЕприлагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен инт�

Фланелната кошула добива современо ажурирање од без граници со удобен аспиратор за дополнително покри�

Scroll