Новак
Delara Gots сертифицирани органски памучни чаршафи, сет на кралица, памук долг 400TC, ултра мек, свиленкаста, влага, мазна и дише, со висок квалитет со еластичен длабок џеб

Delara Gots сертифицирани органски памучни чаршафи, сет на кралица, памук долг 400TC, ултра мек, свиленкаста,

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 719.84

Надградете го вашиот кревет во луксузен статус. Направено со сертифициран 100% органски памук Оваа постелнина има Sateen ткаат и оптимално броење на нишки од 400 за неспоредлива мекост и мазно, чувство отпорно на брчки. Нашите меки класични класични листови на метејни се уште помеки со текот на времето. Сет на листови со 4 парчиња кралица - овој органски памучен лист сет вклучува 1 рамен лист (96 "x105"), 1 поставен лист (60 "x80" +17 "длабок џеб) со сите околу целосно еластични, 2 стандардни перници (21" x32 “) Со затворање на пликот и да се намали пластиката, овој производ доаѓа во еднократна органска памучна кеса .. Висококвалитетни органски памучни листови - овие чаршафи се изработени од најквалитетен органски памук. Органските памучни чаршафи овозможуваат прекумерната топлина на телото да се расипе и нормалната телесна топлина да остане оптимална. Исто така, промовира поздрав сон и вашата кожа го добива луксузот што го заслужува со намаленото триење што значи помалку брчки и кршење на косата . луксузно чувство - сертифицирано со GOTS (Глобален органски текстилен стандард) и фино предиво (направено со долги главни памучни влакна) во Една единечна форма се користи за да се направи оваа неверојатно мека ткаенина за броење од 400 конец. Префрлете се на нетоксични вашите производи ќе продолжат да омекнуваат додека ги користите и чистите, така што е лесно да се грижите : машината мие топли, нормални циклуси со слични бои. Не бели. Tumble Dry Ship. Топло железо кога е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Целосен : Опремениот лист е широк 54 инчи долг 75 инчи Секоја перница мери ширина 20 инчи долга 30 инчи Стил :

Стил : модерен, обичен, традиционален, преоден Олимписка кралица : Опремениот лист е широк 66 инчи со долж�

Надградете го вашиот кревет во луксузен статус Направено со сертифициран 100% органски памук Оваа постел

Високо квалитетен удобност Нашиот луксузен сет за печатени листови е направен од внимателно избран 100% �

Ние не нудиме прашање Поставувањето пари назад 30 дена гаранција за нашите производи Висококвалитетен у

Scroll