Новак
Трговска марка ликовна уметност „чиста романтична скролување i“ платно уметност од Катија Хофман

Трговска марка ликовна уметност „чиста романтична скролување i“ платно уметност од Катија Хофман

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

- Дебели, златни контури на шема на Дамаск над шема на сива чипка. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Katia Hoffmansubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има дебели, златни контури на шема на Дамаск над шема на сива чипка. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.000 слики годишно. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во разни големини, трговска марка ликовна уме�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Подготвени да се претставиме со обесени презентации во различни големини 24 "x 32" Недовршена галерија со �

Подготвена да се претстави со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговската м

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Цветни девојки 20“ платно �

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4...

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со изгрејсонце од студиото во студиото Wynwood, прекрасно дело

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање в

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

Печатено со мастила со врвен квалитет, овие производи од платно се отпорни на избледени, со цврсти или г�

Scroll