Новак
Трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвената“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвената“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, дрвена

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвената“ уметност од Крег Снодграс, Црна мат, Вуд рамка : Уметник : Крег Снодграс. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има нејасна, насликана слика на црвен робот на кафеава позадина. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со цветниот аранжман x од Wynwood Studio Canvas, прекрасно цветно бук�

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Уметник : Мајкл Jackекссопјубјект : животни Стил : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија, обвиткано со пл�

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со направете се себеси горд од платното во студиото Wynwood, пр

Сонцето е усогласено, е вешто направено уметничко дело од средниот век од вистински уметници Со сеопфат

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Тема : Animalsивотни Стил : Поп уметност Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметнос�

Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери Со неделни изданија, пок�

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со руменило тропскалија од отпечатоци од студиото Wynwood, пре

Уметник : Дарен Вајт Фотографија за фотографски предмет : Пејзажапелатива : Модерен и современо произво�

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4...

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лико

Енрикета Аренсбург Отоњо, е вешто направено традиционално уметничко дело од вистински уметници Со сео�

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Лупус лупус I“ пла�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Јадете пијалок и бидете весели, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Драматичен влез Роуз, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розова б

Уметник : Велингтон Студио Субјект : Флоралстил : Тропски прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис

Уметник : Vision Studio Subject : Cuisinestyle : ModernCentury Modern Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за вис

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно у

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Златна украсна рамка, акрилна трговска марка ликовна

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со срце од рози од отпечатоците од студиото Винвуд, прекрас

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Scroll