Новак
Кендамил целото млеко формула во прав, европски со HMO, пребиотици, без палмино масло или соја, со DHA, 28.2oz

Кендамил целото млеко формула во прав, европски со HMO, пребиотици, без палмино масло или соја, со DHA, 28.2oz

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 749.92

Без палмино масло, без додадени соја, сирупи од пченка или ГМО. Награда на кралицата и наградата за иновации за бебиња Најдоброто бебе формула 2023. Формулата за новороденчиња Kendmail комбинира само најквалитетни и одржливо извори на состојки, почнувајќи со природни млечни масти (присутни со MFGM идентификувани во мајчиното млеко и се покажа дека го поддржуваат когнитивниот развој) и лактозата од кравите кои се хранат со трева - заменувајќи палмино масло, соја и пченка Сирупи при создавање природно кремаста формула поблиску до мајчиното млеко и здрава по природа.Здраво, ние сме Кендамил - гордо семејна сопственост и направена во Европа од 1962 година. Повеќе од 60 години, нашето семејство е посветено на подигнување на стандардот на формулата за новороденчиња со нашиот рецепт за целото млеко. Вегетаријанска ДХА (Омега-3) и Ара (Омега-6) за поддршка на развојот на мозокот и видот. Комплетна исхрана за новороденчиња од раѓање до 12 месеци. Погодно за повеќе семејства : Сертифициран вегетаријанец. Двојна пребиотичка мешавина на GOS, FOS & HMOS (3'-GL, 4'-GL, 6GL) за поддршка на здрав имунолошки систем. Сертифицирана вегетаријанска MFGM : Млечна масна глобула мембрана HMO : човечко млеко олигосахариди (3'-gl, 4’-gl, 6gl) Европска формула за новороденчиња. Формулата за новороденчиња Кендамил е збогатена со уникатна пребиотичка мешавина на HMO, GOS & FOS за да помогне во поддршката на здрав имунолошки систем. Нашите наградувани формули ги исполнуваат највисоките стандарди за формула за новороденчиња утврдени од Европа и САД, гарантирајќи исклучителен квалитет за вашето семејство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Cage чевлите се во право на тренд за сезоната и Лесна улица го презеде овој тренд и го толкуваше за вечерна

Колекција на принцот Питер Флорална череп Краток ракав Графички маица Оваа удобна колекција на принцот

Нашите wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци поставени на трајно 3,5ин

Влезете во духот оваа сезона на жетва и Ноќта на вештерките со нашата празнична кујнска крпа! Оваа кујнс

Уметник : Ед Вилверсјубјект : Хумор Стил : Традиционална Производство Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Уметник : Грејс Попсобјект : Типографија Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано пла�

Спортски се среќава со вишок со овој џогер, пантолона од WESC Направено од ткаен памук со опуштено вклопув

Уметник : Али Крисибјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платно ум

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Дрво рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Оваа прекрасна виолетова и сина акварел цвеќиња Јас платно уметноста се печати со употреба на највисок

Scroll