Новак
Слатка домашна колекција Монако Геометриска шема 6 -парчен кревет сет - Таупе, Калифорнија Кинг

Слатка домашна колекција Монако Геометриска шема 6 -парчен кревет сет - Таупе, Калифорнија Кинг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 383.84

Сакајте го изгледот на Burlap, но сепак сакате пријатно? Сетот за листови Монако е совршен за вас! Нежните, меки микрофибер се печатат со високо детална шема што го рекреира ткаениот, рустикален изглед на ткаенината за корап и ткаенината со рачно запечатена. Целиот дизајн се заснова на кремаста, топла бела позадина што ги потенцира слоевитите детали на меко кафеаво и црно преклопување. Иако кафеавата боја е иста во сите хексагонални блокови, оваа шема игриво создава изглед на длабочина и светлина преку отворен простор. Сетот е совршен за декор на фармата, рустикален шик живеење и секој што наоѓа убавина во едноставност. Убавината спиење започнува со луксузни материјали и раскошни детали. Освежете го изгледот на вашата постелнина со нашиот неверојатно мек сет со 6 парчиња. Убави супер меки комплети на листови кои се чувствуваат одлично, изгледаат одлично и имаат ниво на удобност на египетскиот памук. Овој сет од 6 парчиња има двојно поголем број на перници од стандардните листови во индустријата. Ова се 4 перници во целосна големина, кралицата, кралот и Кал Кинг, наместо две и 2 перници во големина на близнаци, наместо една. Покрај тоа, сплит кралот вклучува дополнителен вграден лист. Карактеристики : Длабоки џебови дизајнирани да одговараат на душеците до 16 "длабоки за повеќето димензии -rv кралица длабоки џебови дизајнирани да ги вклопат душеците длабоко до 10". Длабоки џебови дизајнирани да одговараат на душеците до 14 инчи. Кал Кинг : вграден 84 "x 72", рамен 102 "x 108", четири перници 20 "x 40". Материјал : Микрофибер.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Карактеристики : Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, крајбрежни, фарми

Овие чаршафи се ткаени од долги главни предива со употреба на уникатно ткаење на Sateen за удобност и издрж

Покрај кралицата со големина , овие исклучително меки листови со микрофибер листови доаѓаат во најразл�

Снабдувањето со магла во Лондон излезе со совршен сет за миење на едно / користете едно сценарио Секој с�

Слаткајте во удобност цела ноќ помеѓу чаршавите на сетот за памучни фланели на Еди Бауер Достапно во ни�

Покажете го вашиот дух во Америка со измината колекција на листови од земја Полумен од разгорен путер в�

Лизгајте се во луксуз, исклучително мазно и меко на допир, сетот на броењето на броењето на широководот �

Сетот Atelier Martex Sateen Sheet нуди луксузно драпи и мазен изглед и чувство на вашиот кревет Изработена со цврсто

Значи, ние ги искористивме нашите децении стручни знаења за постелнина за да го создадеме овој совршен �

Значи, ние ги искористивме нашите децении стручни знаења за постелнина за да го создадеме овој совршен �

Нашиот комплет за памучни фланели од Тори Лејн се направени од најдобрите предива од памук Тие обезбеду

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително дишење на листови кои

Основи на основите за микрофибер сетови и перници се навистина ориентирани кон вредностите Овие економ

Лизгајте се во луксуз, исклучително мазно и меко на допир, сетот на броењето на броењето на широководот �

Овие листови се совршени за студенти од колеџ Тие се направени од мека мешавина од памук / полиестер со д

Supersoft и UltraComfy, Serta Supersoft измиениот сет на микрофибер е основна елементарна компонента на кој било кревет �

Слатка домашна колекција за кревети сет Длабок џеб со 4 парчиња постелнина 1800 хотел луксузен мек двојн�

Комплетна / кралица : (1) рамен лист, (1) вграден лист и (2) стандардни перници за стандардна големина...

Колекцијата Ела Jayејн Пентхаус го носи нашиот куриран избор на софистицирана луксузна постелнина во ва�

Листови кои се чувствуваат скоро хедонистички, овој раскошен сет ќе ги донесе вашите соништа на едно но�

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително тенок сет за дишење, к

Класична шема на гингам е лесна координат на најразлични спални соби Основната ткаенина е цврста бела 10

Клиентите на хотелот ги оценија овие чаршафи како многу удобни, меки и мазни Луксузот ги исполнува перф�

Сет на големина на кралицата вклучува : 1 вграден лист на кралицата : 60 ​​"W x 80" L + 16 ", 1 Queen Flese : 90" W x 102 "L, 2 ст

Здрава животна средина : Елегантна комфор и предиво и вентилирано ткаење го прават за разлика од памуко�

Scroll