Новак
Трговска марка ликовна уметност „движење во боја I“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „движење во боја I“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 242.72

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени форми на боја над бела позадина. Истакнати бои : бела, тен, светло сина, сива, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени форми на боја над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со сребрени печурки од платното во студиото Wynwood, прекрасно

Длабока loveубов кон природата и нејзината зачувување беше предизвикана во текот на неговите извидници г

Уметник : Лора МаршалСубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано платн

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

ПРОДАВНИЦИ ОБРАЗОВАНИЕ И КАНЦЕЛА АРТ КАНВИ ПЕНТИ 'САИ ВИТРУВИЈАН ЧОВЕК 3 EH2821' Научник Сина, Вајтсаи Вит

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „среќа“ платно уметн

Уметник : Мери Urbansubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подго

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Меги П Чанг Слонови Крем, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна �

Има толку многу убави работи што можете да ги видите во ова уметничко дело што понекогаш не можеме да ги

Современото уметничко дело беше произведено за време на периодот што се протега приближно од 1860 тите до

Саи Аекур Вела, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја, �

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фотосебјекција : Пејзан пејзаж : Современа трговска марка ликовн�

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Избрав oyој пустина, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна бо

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Долна offо

Scroll