Новак
Истман CPVC мини чекан за вода за вода ,, месинг спојници

Истман CPVC мини чекан за вода за вода ,, месинг спојници

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Апликаторот за чекан за вода на Истман-мини е дизајниран да го елиминира бучавата што доаѓа од цевките кога протокот со голема брзина доаѓа до ненадејна станица. Упсеник на вода со вода го апсорбира градењето на притисокот предизвикан од голема брзина вода и спречува каква било бучава, чувајќи ги вашите цевки безбедни со спречување на шок. Апликаторот Mini Hammer може да се инсталира во која било насока и на топли и ладни линии. Наменето за домашни и комерцијални апликации. Апсерите на чекан за вода на Истман® се изградени со висококвалитетни стандарди за да издржат многу часови на употреба. Направено да трае. Овој производ е во согласност со олово. НСФ наведен. UPC одобрено. ASSE сертифициран. Наменето да спречи оштетување на бучавата и цевките предизвикано од ненадејно исклучување или брз проток. Опремена со CPVC врска 1/2 инчи. Работната температура се движи од 33 F до 180 F. изграден со тешки месинг што се спротивставува на корозијата и обезбедува издржливост. Максимален работен притисок од 250 psi со притисок на пукање од 2900 psi.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Ова е парче за проширување на гигант за снабдување направено од податливо железо, со црна обвивка, за ап�

Highcraft нуди широк спектар на високо квалитетни водоводни производи, за да одговара на сите ваши комерциј�

Tee Fitting Fit Fit Fit Fit е опремена со врска од 3 / 4 инчи X 3 / 4 инчи x 1 / 2 инчи Тешката градба на месинг е дизајнирана

Ремените од цевки од не'рѓосувачки челик Highcraft се дизајнирани да ги поддржуваат цевководите што работат

Издржлив : Изградба на железо со врвен квалитет за крајна изведба и отпорност на корозија...

3 / 8 "x 1 / 8 " месинг хексадецимален грмушка е класа 125 без олово цевки за месинг со машки народи на национал�

Highcraft нуди широк спектар на високо квалитетни водоводни производи, за да одговара на сите ваши комерциј�

Распоред на обложени со црна брадавица со машка NPT, распоред 40 погоден само за употреба во затворен прос�

Челичните цевки Everflow се направени од најквалитетен челичен материјал, има груба завршна обработка за д�

Челичните цевки Everflow се направени од најквалитетен челичен материјал, има груба завршна обработка за д�

Ова е гигантска прирабница за набавка на подносно железо, со црна обвивка, за апликации со максимален пр

Системот за крцкање PEX е меѓу најстарите, најсигурни и најкористени методи за инсталирање на PEX...

Со стандардниот квалитет на водоводџијата и специјалитетот на Clevis карактеристиките, тој е идеален избо

Алуминиумска кула за алуминиумски билет дизајнирана да одговара на 2,88инчен О.Д цевка, долга 24 инчи Треб�

Распоред на обложени со црна брадавица со машка NPT, распоред 40 погоден само за употреба во затворен прос�

Снабдување гигантските челични цевки се направени од најквалитетен челичен материјал, тој има црна зав

⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвик�

11 / 2 "Поставувањето на цевките за месинг без олово е уличен лакт од 90 степени со машки народи на национал�

Набавката на гигантски цевки се произведуваат од висококвалитетно леано железо кои се дизајнирани да т

Приклучокот за тест за чистење на пневматски тестови за тестирање е дизајниран за тестирање на водовод�

Scroll