Новак
Суперма HF1-Plus 11r G гума

Суперма HF1-Plus 11r G гума

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 4544.00

Super Max HF1-Plus е комерцијална гума што е дизајнирана за употреба на управувачката оска на камиони и автобуси во апликации на автопат и има четири широки жлебови кои ја принудуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Затворените раменици се борат со нерамномерно абење за да промовираат подолг живот на трага, а HF1-плус користи аголни блокови на шара за да ја зголеми влечењето во суви, влажни и лесни зимски временски услови. Наменето за употреба на управувачката оска на комерцијални камиони и автобуси во апликации за автопат. Четири широки жлебови исцедуваат вода од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Изграден со затворен дизајн на рамото што се бори со нерамномерно носење подолг живот. Агличките блокови на шари ги подобруваат перформансите на влечење и ракување со суви, влажни и лесни зимски временски услови. Инженерски со тешка конструкција што ја подобрува јачината и издржливоста за поголем капацитет за носење на оптоварување и подолга шара.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Цела сезонска гума, HT1 од Super Max е дизајниран за употреба на CUV, SUV и лесни камиони Четири широки жлебови во

Horizon Tire ги снабдува производите за гуми низ САД повеќе од 10 години Врвот О.Е.М., дистрибутерите и трговцит

Цела сезонска гума, HT1 од Super Max е дизајниран за употреба на CUV, SUV и лесни камиони Четири широки жлебови во

Нуди добра стабилност и ја зголемува цврстината за подобрено забрзување и карактеристики на сопирање и

Scroll