Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Орбитална низа II' платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност 'Орбитална низа II' платно уметност до јуни Ерика Вес

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина и зелена апстрактна боја над бела позадина. Истакнати бои : бела, сина, тен, светло сина, сива светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина и зелена апстрактна боја над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на

Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж.

Цврст бакнеж руменило и злато, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Typography Style : Modern & Modernural Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено за �

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Шин, е вешто направено азиско инспирирано уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја, �

Драматичен влез Индиго, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина б

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Пистата авенија животни wallидни уметности платно печати „патка кралство“ птици жолто, бело патка крал�

Кети Хиршфелд Град, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја,

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „полумесечина“ платно уме�

Метежот и повторувањето, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна з�

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Апстрактни ц

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Оваа извонредна наутичка и крајбрежна платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа цр�

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно �

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини трговска марка ликовна уметн�

Пистата Авенија Animalsивотни wallидни уметности платно ги отпечати „Слонот мама и бебето“ зоолошката град

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Фестивал на соништата, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна зла�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Уметник : Лора МаршалСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производски тип : Галеријаобвиткано п�

Цврст бакнеж руменило и злато, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна

Scroll