Новак
Трговска марка ликовна уметност „Роуз рапсодија II“ платно уметност од Мелиса Ванг

Трговска марка ликовна уметност „Роуз рапсодија II“ платно уметност од Мелиса Ванг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 799.84

Уметник : Мелиса Ванг Предмет : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови насликани цвеќиња над темна позадина. Истакнати бои : бела, црна, розова, сива, зелена, виолетова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови обоени цвеќиња над темна позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Додадете го ова разноврсно парче во вашата секојдневна гардероба Ова е мода дизајниран за влијателен...

Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и в

Претставете ја вашата доживотна посветеност со овој волшебна бенд на вечноста на Миабела Дијамант Монт

Ова време и средно растојание од средниот дел на женските фармерки се убаво ажурирање на саканата, клас�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Hanes Men's Boxer Bridse 5 Pack PlBonPerformance XTemp Boxer Browter Space Charters Free Guardians of the Galzxy Movie Trading картички и изнајмување на филмови

Овој атлетски работи женски графички резервоар е направен од 100% памук САД Ткаенината на овие резервоар�

Сезона, разноврсен и најдобар дел? Не е потребно кршење во период Овие фармерки за подигање од фармеркит

Ниту џогерните џокери со џогирање на момчињата не зборуваат со неговата уметничка страна Овие распрску

Рамка за диплома за сатен махагони со сребрен медалјон или фолија на официјалниот универзитет и втисна�

Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани Објавувањето на 1x е големо достигнување; Многу фото�

Симпатична и удобна! Трендовски графички резервоар за печатење на врвот од тајните богатства е совршен

Superенски Superенски Super Soft Cupped Hoodie со џеб од патент ќе ви биде ново основно оваа зима! Направено од удобен ма

Меморијалниот Rosebud & Geypsophilia Vose вазна има длабоки црвени розови, сместени меѓу белата гипсофилија, акцент

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Оваа прекрасна апстрактна геодесна розова и зелена мермер IV платно уметност се печати со употреба на на

Scroll