Новак
3- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен

3- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Волшеблив симбол на вашата вечна loveубов, овој Tangelo 3-1/2 Carat T.G.W. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен е направен во бујно розово злато. Прстенот искри со перничиња-исечени (10мм) камења од аметистички камења и заслепувачки 24 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) по должината на страните на прстенот. Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја. Тангело 3-1/2 Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен : направен во 10kt розово злато. 1/10 карат вкупна тежина на дијамант. 3-1/2 Карат вкупна тежина на скапоцен камен. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Создадени со висококвалитетни компоненти, никогаш не мора да се соблекувате, можете да носите цело време без да се опаѓа. Значи, можете да купите со доверба? Загарантирано. Научи повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Прекрасен прстен што ветува дека е засекогаш, овој прстен за ангажман на „Тангело Морганит“ и „Дијама�

Одредот од останатите со овој впечатлив машка врежана прстен Изработен во светлечки не'рѓосувачки чели

Прекрасен додаток на вашата колекција на фин накит, ова создаде александрит, создаде бели сафир и дијам�

Создадено во елегантно позлатено сребро, овој симпатичен сет е украсен со примамливи осум срцев удар, к�

Изненадете ја вашата сакана со овој стилски тангело Морганит и дијамантски срцев прстен што искри во бу

Направено во 10kt бело злато Дијамант Простори и песни поставени камења Може да најдете стилски класици п

Пренесете ја вашата посветеност за некој што го сакате со овој тангело Морганит и Дијамантскиот пресвр�

Scroll