Новак
4- Карат Т.Г.В. Создадени Руби и Карат Т.В. Дијамантски жолт позлатен сребрен сребрен сет на прстен за ангажман на срце, срцеви обетки и ѓердан од капки од срце

4- Карат Т.Г.В. Создадени Руби и Карат Т.В. Дијамантски жолт позлатен сребрен сребрен сет на прстен за ангажман

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Создадено во елегантно позлатено сребро, овој симпатичен сет е украсен со примамливи осум срцев удар, креирано рубин скапоцен камен (5 х 5мм) вградени со четири кружни, сет-сет, светлечки дијаманти (G-H, i3) на срцев мотив, додавајќи светла поп на добредојдена боја. Затворање на пеперутката. Направено во сребро. Вид на ланец : Кабелски ланец. Три-ПЦ сет на прстен за ангажман на срце, срцеви обетки и ѓердан од капки од срце. Жолт родиум позлатен. Паметна и женствена, овој сет е полиран до брилијантна завршница и слободно се суспендира по должината на кабелскиот ланец од 18 инчи и обетките се обезбедени со затворање на пеперутки. Боја на дијаманти : G-H. Создаде Руби. Тоа е убаво и уникатно парче накит за секоја колекција накит. Пролетниот прстен затворач. Јули јули. Со гарантна картичка, сите завиткани во зачудувачка кутија за подароци. Може да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајнирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Одредот од останатите со овој впечатлив машка врежана прстен Изработен во светлечки не'рѓосувачки чели

Пренесете ја вашата посветеност за некој што го сакате со овој тангело Морганит и Дијамантскиот пресвр�

Прекрасен прстен што ветува дека е засекогаш, овој прстен за ангажман на „Тангело Морганит“ и „Дијама�

Направено во 10kt бело злато Дијамант Простори и песни поставени камења Може да најдете стилски класици п

Волшеблив симбол на вашата вечна loveубов, овој Tangelo 31 / 2 Carat T.G.W Аметист и дијамантакцент 10kt розово злато о�

Прекрасен додаток на вашата колекција на фин накит, ова создаде александрит, создаде бели сафир и дијам�

Изненадете ја вашата сакана со овој стилски тангело Морганит и дијамантски срцев прстен што искри во бу

Scroll