Новак
4- Карат Т.Г.В. Роуз де Франс Аметист Африка Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато црно родиум-позлатен овален прстен

4- Карат Т.Г.В. Роуз де Франс Аметист Африка Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато црно родиум-позлатен овален

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 14384.00

Добијте зачудувачки изглед со овој Тангело Роуз де Франс Аметист Африка и Дијамант овален прстен. Монтирано во бујно бело злато со црно родиум-позлатена, овој прстен има еден овален, блескав скапоцен камен Роуз де Франс (16 х 7мм) и 36 тркалезни, пенливи камења од аметист, заедно со шест кружни, треперливи дијаманти (G-, G, G, G, G, G, G, G-, Si) кои се убаво украсени на рингот користејќи поставка за prong. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вредно додавање на секоја колекција на накит. Овој прстен е одличен додаток за допир на гламур на кој било ансамбл. Изработено во 14 KT бело злато. Црна родиум-позлатена. 4-1/4 CT T.G.W. Роуз де Франс и Аметист Африка. 1/8 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : Си. Дијамантско сечење : круг. Исечен скапоцен камен : овален и круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,8мм. Gemемстон и дијамантски овален прстен. Февруари роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Изразувајте ја својата loveубов со овој елегантен создаден коктел со коктел на смарагд и дијамант...

Прстен за коктел Белиот Топаз се сече : круг Скај сина топаз и бел топаз Загарантирано 100% задоволство на

Направете смела и софистицирана изјава со овој убав машки прстен Создадено од 10 карат жолто злато со бе�

Висока полска завршница заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај Февруари роден камен...

Изработено во сјајно розово злато, овој возбудлив прстен има централна овална, сетпоставена од розови д

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа 4,5 КТ перница исечена швајцарска сина топаз солитер прстен в

Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит Нашите гемолози

Додадете допир на раскош на вашата облека со овој задебелен миабела рубин, розов сафир и дијамантски то�

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа форма од 2,5 КТ круг, создаден прстен на рубин солитер во злат�

Изработено во бујно бело злато, овој прстен има една срцева, треперечка лондонсина скапоцен камен (5 х 5м�

Деликатно стокмено од 14 каратно розово злато, овој прстен со пасијанс има привлечен, 7x5mm, зрачен смарагд

Романтичен и зрачен, овој прекрасен свадбен бенд на Мијабела Дијамант е прекрасен начин за одбележувањ�

Направете го нејзиното срце да трепере со овој прстен за ангажман со двојно ореол во Миабела Моисанит М�

Направете ги вашите спомени да траат засекогаш со овој свадбен бенд на мијабела дијамант Изработено во

Камења поставени со канали RubyCN сечење : овален Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ свето�

Дајте му на вашата сакана оваа волшебна миабела создаде бел сафир и дијамантски прстен за ангажман за д�

Додадете елеганција и романса во нејзиниот живот кога ќе предложите со овој исклучителен прстен за анг�

Прегрнете ги уникатните дијагонални линии на овој свадбен бенд, кои додаваат допир на модерноста и визу

Навистина зачудувачки, овој прекрасен 14 карат бело злато прстен е сигурно да импресионира...

Покажете го вашиот стил со овој 14 K бело злато 0,75ct вкупна тежина танзанит кластерски прстен...

Scroll