Новак
Трговска марка Моира Херши, линијата на линијата „Магнолија“ цртање против културата '2.00 19,00 Сликарско платно уметничко печатење

Трговска марка Моира Херши, линијата на линијата „Магнолија“ цртање против културата '2.00 19,00 Сликарско

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цртање на магнолија и мастило. Истакнати бои : Бело, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цртеж за пенкало и мастило. Уметник : Моира Херши. Тема : Цветни. Стил : Современ и современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Оваа прекрасна сина и златна модерна уметничка апстрактна сликарска слика V Canvas Art е отпечатена со употр

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Високи квалитети подготвени за печатење на уметноста на Ханфин од уметничкиот колектив Мармонт Хил, Ма�

Галерија завиткана во одржливо, невоедно дрво.5 " Г целосна длабочина предна до грб : 1 Големина 24 "H x 36" W x

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Сребрените факти за исхрана на пистата Авенија Сребрена во црна и сива боја е вешто направено уметничко

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Високи квалитети подготвени за печатење на уметноста на Ханфин од уметничкиот колектив на Мармонт Хил �

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Големина 18 " H x 12 "W x 1 Големина 24 "H x 16" W x 1,5 "D целосна висина од горе до дно : 24" Пококува сертификат за автен

Високи квалитети подготвени за печатење на уметноста на Ханфин од уметничкиот колектив на Мармонт Хил,

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Високи квалитети подготвени за печатење на уметноста на Ханфин од уметничкиот колектив на Мармонт Хил,

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Високи квалитети подготвени за печатење на уметноста на Ханфин од уметничкиот колектив на Мармонт Хил,

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Трејси Силва Барбоса ликовна уметност печатење на платно од уметнички колекции на Мармонт Хил : Уметно�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Професионално рачно истегнување, завиткана во одржливи, невоени woodarrives подготвени за виси, вклучува сер

5 " d целосна висина горе до дното : 24 ".5 " Г целосна длабочина предна до грб : 1 Севкупна тежина на произво�

Scroll