Новак
Трговска марка ликовна уметност „Бесконечен предмет VI“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „Бесконечен предмет VI“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни форми преку пастелна позадина на акварел. Истакнати бои : Бела, Тан, Група Светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактни форми над пастелна позадина на акварел.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Грејс Попсобјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано плат�

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини Оваа подготвена за виси,

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Iced Geo, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја, ова ликовн�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со цветниот аранжман x од Wynwood Studio Canvas, прекрасно цветно бук�

Тема : Animalивотни Стил : Поп артпродукција Тип : Сребрена рамка, Црна матка, акрилна трговска марка ликовн�

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со направете се себеси горд од платното во студиото Wynwood, пр

Мапамунди мермер, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна златна б�

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Ова прекрасно современо уметничко дело излегува од традиционалните граници комбинирајќи многу различ�

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4 Ние произведув�

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Whytecliff Sunset“ Canvas Ar

000 слики годишно.000 слики годишно Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка гру

Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери Со неделни изданија, пок�

Заспана пудлица, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна кафеава боја,

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела мат, акрилна трговска марка ликовн

Loveубовта расте тука, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна златн�

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Кауаи“ платно у�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll