Новак
Luxpaper Отворен крај коверти, авокадо зелена, 250 пакувања

Luxpaper Отворен крај коверти, авокадо зелена, 250 пакувања

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 108.00

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документи се професионално решение за испраќање рамни, но обемни материјали, памфлети, брошури, литература за продажба, брошури, годишни извештаи, списанија или каталози. Flap е на кратка страна, помагајќи да ги спречи работите да не испаднат по отворањето. Ако барате совршени коверти, отворените коверти од 10 x 13 се совршен избор и неверојатна вредност. Кликнете на копчето Yellowолта "Додај во количката " сега! Големина : 10 x 13. Боја : зелена авокадо. Количина : 250/пакет.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Чувајте и испраќајте документи со доверба користејќи ги овие квалитетни паркови со џвакање на парчињат

Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000

А7 коверти (5 1 / 4 x 7 1 / 4) во зелена постелнина се длабока, зелена боја со ткаена постелнина текстура Големи�

А2 Поканите коверти (4 3 / 8 x 5 3 / 4) се разноврсни коверти со мазна завршница Овој плик има стилски плоштад н�

Ако барате совршени коверти, ковертите на поканите A10 (6 x 9 1 / 2) се совршен избор и неверојатна вредност Кл

Jam Paper® Stardream Malachite Green Metallic Square Поканите за покана ќе направат убава презентација за вашите покани и благ�

Jam Haper® Brite Hue Lime Green #7 коверти на монети мерка со големина 3,5 x 6,5 инчи и се изработени од мазна, висококвали�

Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кин�

Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвали

Кога барате идеален плик за да ги испратите вашите негувани фотографии, разгледајте го стилот A6 (43 / 4 "x 61

6 x 9 Коверти со отворен крај се професионален начин за испраќање рамни, но обемни материјали како памфле�

Покрај тоа, овие коверти имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно н�

Коверти за џем хартија® црна #1 монети мерка 2,25 x 3,5 инчи во големина и се изработени од мазна, висококвали

Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти.Квадратните кове�

Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк џет Тие исто така можат да собер

Погодното размавта за заптивка обезбедува безбедна заптивкаедноставно излупете ја лентата за ослобод�

Jam Jam Paper® Star Dream Metallic Grap Purple A2 Покани за покана се карактеризираат убава и стилска светло грозје виолетов�

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Поставете ја шипката супер висока со овие 8 коверти на бар! Не само што тие се супер стилски, туку и супер

Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се Божиќни фотографии, зачувајте г

Тие исто така можат да се вклопат во внатрешноста на коверти со поголема големина или хартија внатре, вк

Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик Тие се дизајнирани за компати

Jam Haper® Burgundy 9 x 12 Отворен крај на каталозите со затворање на гуми за џвакање се елегантен и елегантен избо

Полноќно црно Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовн

Коверти за брошури за џем хартија Бургундија 9 x 12 се фантастични за формулари за испраќање, документи и �

Од бесценети фотографии до уметнички каталози, вашите вредни предмети и важна пошта ќе бидат добро зашт

Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило Овие коверти с

Scroll